Komórki płodów i szczepionki - o co tu właściwie chodzi?

wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-episkopat-polski-o-watpliwosciach-wobec-dwoch-szczepionek/821xm96?.onet.pl_viasg_wiadomosci&srcc=ucs&
Współpraca: gandor.production@gmail.com
► subskrybuj: plclip.info
► instagram Kasi: kasiagandor
► instagram Maćka: maciekszczerba
► facebook: kasiagandorcom

Komentarze

 • Michalina Gos
  Michalina Gos17 dni temu

  Jeszcze nie skończyłam oglądać, a jak za każdym razem chłonę Twoje filmiki, ale musiałam zatrzymać odtwarzanie i poprawić Cię, jeśli chodzi o linię HEK - jest to linia HEK 293 (a nie 239), a ta liczba oznacza nr eksperymentu, w którym udało się uzyskać stabilną linię komórkową - pracuję z tą linią na co dzień, stąd to moje przewrażliwienie. Pozdrawiam i wracam do oglądania!

 • Magdalena Brzostowicz

  Magdalena Brzostowicz

  Dzień temu

  @Gosia H No widzi pani dla mnie to JEST różnica czy płód czy dziecko urodzone. Dla tzw obrońców życia niekoniecznie. Najśmieszniejsze jest to że nie mogą zrozumieć że zakaz aborcji de facto żadnego życia nie chroni. Służy jedynie polechranou ich czułych sumień, rozdętego ego bezrzesznych i kontroli kobiet. Niczemu więcej.

 • Gosia H

  Gosia H

  Dzień temu

  @Magdalena Brzostowicz ja proponuję aby uśmiercać dzieci po narodzeniu. Co za różnica czy płód, który ma już organy, serce bije mózg pracuje, układ pokarmowy i wydalniczy też. Ani to dziecko w brzuchu, ani to po urodzeniu nic nie pamięta. Jakby tak panią uśpili na wieki po urodzeniu to by pani też nawet tego nie pamiętała. Ale ja pamiętam wszystko tak od 6 roku. Myślę że od tego wieku zabijanie powinno być karalne. Bo bym czuła ból. Jeszcze po wojnie robiono dzieciom małym operacje bez narkozy, bo one i tak nic nie czują. No to jaki problem, plod czy nie plod. To ten sam człowiek. Tylko ten jest w środku a ten drugi na zewnątrz. Uczy się pani na lekarza? Chyba trzeba Pani życzyć nie zdania egzaminów.

 • Gosia H

  Gosia H

  Dzień temu

  @Michalina Gos a ja czekam na burgery z komórek ludzi zmarłych po szczepionce. Przecież nic się w przyrodzie nie może zmarnować i przy okazji można poeksperymentować dla nauki. Myślę że takie stare ciałko najsmaczniejsze jak długo po leżakuje. I co zszokowany? Nie, bo to może być pomysł naukowców jak zwalczyć ogólnoświatowy głód i do tego przydadzą się ciała ludzkie. Taniej niż sztuczne mięso. I nikogo to nie będzie szokowało... Granicą przyzwoitości przesuwa się. Ginekologia zawdzięcza bardzo wiele dr. Mengele. Właściwie to powinni mu pośmiertnie przyznać nagrodę Nobla a nie go nazywać potworem. Stomatologia też się rozwinęła dzięki wybijaniu mlotkiem zębów zolnierzom na polu walki. Tak robiono przy każdej wojnie nowożytnej w Europie zanim nie wymyślono sztucznych zębów. Ludzie płacili ogromne pieniądze za takie zęby po zolnierzach. Tylko wpierw lekarz musial oprawić je w kość słoniowa. Fascynujące jest to, że człowiek potrafi się rozwijać w eksploatowaniu ludzkiego ciała. Handel narządami też kwitnie coraz bardziej. Tylko szkoda ze tez i lekarze przyznają się do tego, że człowiek musi żyć. Bo z trupa nie da rady. I czasem łezka popłynie takiemu klientowi na stole operacyjnym bo palcem ruszyć nie może, tak go unieruchomili. Nie, no nauka jest cudowna, ratuje tyle istnień ludzkich.

 • Iwona Holowczak

  Iwona Holowczak

  Dzień temu

  @Magdalena Brzostowicz no właśnie U LICHA, nie po Bożemu

 • Katarzyna Rydz

  Katarzyna Rydz

  Dzień temu

  @Iwona Holowczak mam wrażenie, że teraz właśnie jest moda - szczypawki dla seniorów.

 • eveN
  eveN2 godzin temu

  Jak będziemy słuchać panów w sukienkach to w zimę będziemy w sandałach chodzić.

 • ichtisek
  ichtisek12 godzin temu

  Do częśći komentujących: chciałabym zauważyć, że episkopat ma pełne prawo wypowiadać się do wiernych w kwestii moralności, a poza tym on nie zakazał nigdzie brania tych szczepionek nikomu. On w ogóle nie ma notabene takiej władzy, nie rozkazuje ani nie nakazuje... Dobrze zapoznać się z tekstem źródłowym, zanim się o nim wypowie. I dziwne by było, żeby przedstawiciele danego wierzenia nie mieli sądów moralnych w tak ważnych kwestiach, to kuriozum im tego odmawiać.

 • ichtisek
  ichtisek12 godzin temu

  Przepraszam bardzo, ale wydaje mi się Kasiu, że tracisz troszkę obiektywizm, za który tak CIę zawsze ceniłam. Za samą wartość merytoryczną w sprawie linii dziękuję, to cenna wiedza podana w przystępny sposób, ale proszę, nie mów, że nie chcesz wchodzić na temat poglądów episkopatu, kiedy nazywasz jego członków deprecjonująco ("panowie biskupi" pokazuje bardzo negatywny do nich stosunek językowo) oraz zarzucasz Kościołowi, któremu przewodzą, niewspieranie edukacji, gdy jest inaczej. no chyba że podasz na to jakieś fakty. Pomijam dorobek tej instytucji dla rozwoju całej nauki nowożytnej, w tym naszego języka, którego kształt zawdzięczamy właśnie dawnym księżom (do około XVI w.), ale i obecnie KK jest jak dotąd największą instytucją charytatywną na świecie, nikt nie łoży na wszelkie działania dorboczynny więcej, a do nich należy także szerzenie oświaty, i to nie tylko w Afryce czy Ameryce Południowej. Pierwszy przykład z brzegu - coraz liczniejsze szkolne placówki salezjańskie, o lepszym poziomie edukacji niż te pańswtowe. Byłoby mi miło, gdybyś nadal, jak miałaś to zawsze w zwyczaju, trzymała się faktów. A jeśli chcesz wyrażać swoje opinie, to masz pełne do tego prawo, ale nie nazywaj ich wtedy faktami. Piszę to nie tylko jako Twój subskrybent, ale także polonista, nauczyciel i autor naukowej książki. Oraz jako człowiek głęboko wierzący, znający dobrze blaski i cienie Kościoła, któremu przykrość sprawia podawanie nieprawdziwych informacji na jego temat na tak merytorycznym metodycznie kanale. POzdrawiam Cię ciepło!

 • Tom Tomasz
  Tom TomaszDzień temu

  Zapomniałas dokończyć,że te szczepionki na polio BYŁY zainfekowane wirusem SV40 (który jest kancerogenny dla ludzi),zaszczepiono ponad 100 mln ludzi w stanach miedzy 1952 a 1963 rokiem. U tych ludzi gdy doszło do nowotworów, izolowano nic innego jak wirusa SV40. Mogli zbadac lepiej te szczepionki? mogli. Czemu tego nie zrobili?

 • Gosia H
  Gosia HDzień temu

  Pytanie bo nie znam Pani. Kim Pani jest z zawodu. Lekarzem wirusologiem, biotechnologiem czy taka jutuberka wiedzącą wszystko i nic.

 • Gosia H

  Gosia H

  7 godzin temu

  @Emilia dzięki

 • Emilia

  Emilia

  12 godzin temu

  Z opisu kanału wynika, że jest biotechnologiem

 • P B
  P B2 dni temu

  I co z tego, że pobrano tylko raz to nie jest moralna procedura nawet jeśli się użyje raz komórek osoby zamordowanej. Czy ktoś się pytał tych abortowamych dzieci o zgodę ? A może Pani by chciala żeby ktoś używał Pani ciala po śmierci na eksperymenty bez Pani zgody. Jest tez pewnie jakiś powód dla którego uzywa się komórek akurat abortowanych dzieci może takie dzieci muszą żyć w czasie pobierania komórek. Pewnie matka wcześniej wiedziala co się stanie z jej dzieckiem i przy okazji aborcji zwyczajnie je sprzedala na taką procedurę.

 • Rysiek Kowalczyk
  Rysiek Kowalczyk2 dni temu

  Szczepionki już są nieaktualne bo wirus zmutowal Więc się nie wysilaj

 • Ewa Kozlowska
  Ewa Kozlowska2 dni temu

  @Kasia Gandor Trafiłam na Twój kanał przy okazji głębszych poszukiwań różnic pomiędzy szczepionkami... Teraz wiem czym się różnią, jeżeli mówimy o metodzie wytwarzania. Jak się to ma do działania? Czy po obu szczepionkach produkowane jest dokładnie to samo białko? Tak samo trwałe? Która ze szczepionek ma większe szanse powodzeina w przyszłości? Wydawać by się mogło, że AZ i JJ, wytwarzane bardziej "tradycyjnie" lepiej ochronią... czy nie?

 • Sonia Drung
  Sonia Drung2 dni temu

  Linia komórkowa, nie wiem czemu ale przy

 • Emma T.
  Emma T.3 dni temu

  Za często pokazujesz gest "cytat" rekami. To rozprasza i jest irytujące w odbiorze twej niekwestionowanej wiedzy;)

 • Jacek Kurlit
  Jacek Kurlit3 dni temu

  Mnie wystarczy stwierdzenie które pada w 5:33 "To rozróżnienie szczepionki które są wolne albo nie od owoców RZEKOMO ZŁEGO CZYNU...". Przysiągłbym ze na swoim kanale miałaś filmik w którym stwierdziłaś ze nauka potrafi stwierdzić, że życie ludzkie jest procesem które zaczyna się w chwili poczęcia, więc te komórki pobrano z zamordowanego człowieka co jest dość ważną informacją według mnie.

 • Melisa Waleriana
  Melisa Waleriana4 dni temu

  No z tego co sprawdzałam to tych płodów było wiecej dużo więcej i narządy byly pobierane od żywych jeszcze dzieci bez znieczulenia. Szczepionki mozna inaczej produkowac np na drożdżach. Moze o tym zrobi Pani program.

 • quant2011
  quant20114 dni temu

  Szxzypienia to apogeum nauki zaraz po lobotomii i onkologii. Aborcja to samo dobro, farmacja dokonala mega postepu ludzie wszystkie sa juz zdrowe silne i wcale nie biedniejsze o zyski farmancji. Hurra szczepmy sie 12 dawkami co rok, najlepiej z rtecia aluminium i zywica utwardzana

 • Petr Lolecko
  Petr Lolecko4 dni temu

  gdyby nie powszechność aborcji nie mielibyśmy tych wspaniałych preparatów

 • Łukasz Jackowski
  Łukasz Jackowski5 dni temu

  A czy komórek dobrych do stworzenia linii komórkowej nie można by pobrać nieinwazyjnie od noworodka, choćby z krwi pępowinowej ? Oczywiście za zgodą rodziców. Pewnie jest powód dla którego tak się nie robi :)

 • Maria Kozubska
  Maria Kozubska5 dni temu

  Czy może Pani powiedzie kto i kiedy wyizolował DNA wirusa powodującego COVID- 19 ?.

 • quant2011

  quant2011

  4 dni temu

  @Maria Kozubska jeszcze tego nie zrobila??? Gupia czy jaka? Epsteina milosnika nauki i filantropow tez kocha?

 • Maria Kozubska

  Maria Kozubska

  4 dni temu

  @quant2011 "Spodziewam się, że dla dobra nauki ta pani się zaszczepi i relacji efektów na żywo" hahaha.

 • quant2011

  quant2011

  4 dni temu

  Hahaha. Spodziewasz sie naukowej odp od tej k.... czy belkotu lub zignorowania tej wogole malo waznej kwestii?

 • mmgg0608
  mmgg06086 dni temu

  Czy szczepionka (którakolwiek) działa skutecznie przeciw wszystkim mutacjom covida? Czy badania zakończą się w 2022 roku, więc jesteśmy w trakcie testów na "dość dużej" grupie badawczej? Czy każdy zaszczepiony nie powinien podpisać oświadczenia, że jest świadomy udziału w eksperymencie medycznym? Nie liczę na odpowiedzi. Pozdrawiam ;)

 • quant2011

  quant2011

  4 dni temu

  Przemilczy. Popatrz ile w tym kraju parszywego oszustwa. Katolicyzm pelnym ryjem zamaskowanym na wieki wiekow amen

 • 2002konradp
  2002konradp6 dni temu

  Panowie z Episkopatu? Może trochę więcej szacunku wobec duchownych, którzy dbają o to, aby prowadzić ludzi do Boga. Oczywiste jest, że żaden wierzący i praktykujący katolik nie może popierać tego i podobnych sposobów tworzenia szczepionek opartych o linię komórkowa abortowanych płodów. Aborcja to morderstwo dziecka nienarodzonego. Chciałbym poznać ukryte cele tych pseudonaukowców...

 • Lubię koty

  Lubię koty

  6 dni temu

  Co jest nieuprzejmego w określeniu "panowie z episkopatu"?

 • Axl Knight who says NI
  Axl Knight who says NI6 dni temu

  Myślę na ten temat, że pingwiny są ostatnimi, którzy powinni się wypowiadać na ten temat.

 • Leszek Poreysky
  Leszek Poreysky7 dni temu

  Jedynym celem naszego istnienia, jest zapewnienie replikacji genom zawartym w zapłodnionej komórce. Komórki każdego z nas muszą się organizować w ogromne struktury, które narażone są na choroby , śmierć w wypadku itp. Komórki pochodzące od zdekomponowanych dzieci nie mają tego problemu , są hodowane w setkach laboratoriów . Tak naprawdę naukowcy, którzy pobrali te komórki zapewnili tym dzieciom nieśmiertelność. W najbliższej przyszłości zapewne będzie możliwość (jeżeli ktoś będzie chciał) przekształcenia tych komórek z powrotem w strukturę zwaną człowiekiem. Ja jakby była taka możliwość, pierwszy przeszedłbym w formę jednokomórkową. Nie wkurzał bym się, że znowu rachunki za śmieci urosły, że kręgosłup mnie boli, żarcie dostawałbym za darmo i o nic nie martwił, żyć nie umierać.

 • Marek Majoch
  Marek Majoch7 dni temu

  Pisrdol pierdol ja poslucham3

 • Kolejowy Dolny Śląsk
  Kolejowy Dolny Śląsk7 dni temu

  Ok ale pozostała jedna sprawa... ...Dlaczego 50% osób w komentarzach ma kobiece piersi na zdjęciech profilowych?

 • Natalia Sulima
  Natalia Sulima7 dni temu

  Kasiu, czy gdybyś robiła kolejny film o szczepionce na Covid-19 to mogłabyś proszę poruszyć temat dwóch dawek szczepionki, lub dlaczego szczepionka J&J jest jednodawkowa, oraz jak wygląda skuteczność po pierwszej dawce? Czy po pierwszej dawce możemy spodziewać się już jakiejś odporności, czy z nadrobieniem zaległości społecznych zaczekać do drugiej dawki? Robisz mega robotę, tak trzymaj! ❤️

 • Ola 777
  Ola 7777 dni temu

  Niezła ściema. I oni myślą, że my uwierzymy w to, że to były dwie aborcje w latach 60 i 70? Serio? To ciekawe dlaczego Pfizer finansuje kliniki aborcyjne w USA. I ciekawe dlaczego ginie tak wiele dzieci na całym świecie i dlaczego jest tyle milionów aborcji (i co się dzieje z ciałami tych dzieci) i dlaczego ruch proaborcyjny jest opłacany przez miliardy dolarów. Serio mają nas za takich idiotów? Włączmy samodzielne myślenie i wyciągajmy sami wnioski. Przecież wiadomo, że jeśli pani Kasia mówiłaby coś przeciwko nim, to dawno byłaby zablokowana przez YT . Także ludzie - włączamy myślenie a wyłączamy opłacanych naukowców, którzy kryją ten system. Poszukajcie na amerykańskim YT o szczepionkach. Na polskim mało prawdy się dowiecie. Pozdrawiam.

 • fredek kredek
  fredek kredek7 dni temu

  Jeśli istnieje prawo moralnosci prócz prawa grawitacji to będziecie mieli zonka

 • Ewa Kamińskauj
  Ewa Kamińskauj7 dni temu

  Zamiast poświęcić energię na powrót do natury. To bezduszna kobieta wykorzystuje swoją urodę do kanibalizmu

 • quant2011

  quant2011

  4 dni temu

  Ani duszy ani mozgu ani serca- idealna osoba jako tuba korporacji :)))

 • Ewa Kamińskauj
  Ewa Kamińskauj7 dni temu

  Bezduszna kobieta

 • Maciej Pawłowski
  Maciej Pawłowski8 dni temu

  dziękuję! Świetna i potrzebna robota!

 • Dorota Sadurska
  Dorota Sadurska8 dni temu

  Po pierwsze, to nie oświadczenie episkopatu tylko komisji episkopatu, po drugie, nie ma tam nic, z tego co w tytule, że niby w szczepionkach są komórki abortowanych dzieci, po trzecie nie rozumiem sarkazmu w stosunku do tych, którzy mają wątpliwości etyczne, a etyczność jakiegoś postępowania nie wynika z tego, że "coś tak się robi". Może warto zapoznać się z podejściem do człowieka w nauczaniu KK. Ma ono podbudowę filozoficzną. Poza tym kwestia etyki może być rozpatrywana niezależnie od kwestii religijnych. Nie namawiam do zmiany poglądów, tylko do większego dystansu i pokornego stwierdzenia, że uważam tak i tak bo to i to, ale nie wiem wszystkiego i do szacunku dla poglądów innych. Dziękuję za filmik, dzięki któremu złapałam fakty, których nie znałam i które mnie zaciekawiły. I PS. I uważam, że o kwestie etyczne warto pytać - co i czy wykorzystujemy w celu jaki rozpoznajemy jako dobry bądź jako zły. Choć w ocenie możemy się pomylić. Ale to już inna bajka. Pozdrawiam. I wszystkim życzę wszystkiego dobrego.

 • Maria Cierpicka
  Maria Cierpicka9 dni temu

  Pani Katarzyno, referuje Pani bardzo trzezwo i wrecz oschle, pozornie bardzo profesjonanie. Pomijajac aspekty humanitarne i moralne, ktore wydaja sie w dzisiejszej tzw. nauce nie istniec, pzwole sobie na pare uwag, w formie pytan.Czy slyszala pani o exosomach? Czy wie pani, ze teoria wirusowa jest do tej pory nieudowodniona teoria? Czy wie pani co wchodzi w sklad tzw. adjuwantow dodawanych do szczepionek? Czy slyszala pani o cytokinetycznej kaskadzie? Takich pytan sa tysiace ale na tym poprzestane. Zycze zdrowia.

 • quant2011

  quant2011

  4 dni temu

  Ona ma to gleboko w d... liczy sie tylko aby wlazic w tylek farmacji. Liżąc bez konca w tym otworku gownianym

 • Naat Er
  Naat Er9 dni temu

  Myślę, że w PL mamy taki dziwny czas, że Episkopat i niektórzy deklarujący się jako tzw "głęboko wierzący katolicy" (tych boję się najbardziej) starają się być świętsi od papieża (pytanie od którego). W zasadzie mnie nie dziwi ich stanowisko, nie jest to pierwszy raz (zapewne nie ostatni) kiedy KK wypowiada się w sposób ignorancki, ogólnikowy, wprowadza zamieszanie w głowach swoich wiernych, a pozostała część społeczeństwa patrzy na to, najdelikatniej mówiąc, z politowaniem. Dwa, przekonaliśmy się też jak bardzo podwójne życie mogą prowadzić duchowni i do jak niegodziwych czynów sami się posuwają i właśnie tym bardziej śmieszny i przerażający zarazem jest ten komunikat. Powtórzę za profesorem Leociakiem - Kościół od dawna szkodzi.

 • Billy Pistolet
  Billy Pistolet9 dni temu

  Naprawdę dziewczyno wierzysz w to co mówisz

 • quant2011

  quant2011

  4 dni temu

  A co tam oby kasa byla ;)

 • viaxon6
  viaxon69 dni temu

  Ale w komentarzach wylęgarnia foliarzy. "A kim ty jestes" "dr mengele byłby dumny" "astra zeneca gwiazda śmierci". Maja dosłownie film tłumaczący o co chodzi z komórkami z płodów, a oni i tak wiedzą lepiej bo altmedowy szaman na fb tak napisał.

 • Wyslannik New World Order

  Wyslannik New World Order

  9 dni temu

  Bez obaw *owieczko* 😊 Bedziesz nastepna do szczepienia w sobie *PREPARATU MEDYCZNEGO* ^_^

 • Dernina Msdfg
  Dernina Msdfg10 dni temu

  Tkanki płodów ,do smiercionek,pobiera się z żywych płodów.Sa takie kliniki i filmy o tym.Najczesciej, są to tkanki pobierane z płuc i oczu

 • Ola
  Ola10 dni temu

  dzięki Kasia za ten film! 💪🏻❤️

 • Ella Fitzgerald
  Ella Fitzgerald10 dni temu

  Dr Mengele byłby dumny

 • Ella Fitzgerald
  Ella Fitzgerald10 dni temu

  Dr Mengele byłby dumny

 • Michael Kos
  Michael Kos10 dni temu

  Astra zeneca : gwiazdą śmierci . Kapitalna nazwa dla firmy od szczepionek Wirusy potrzebują żywiciela ? Światowe (nie)rządy posiadają miliardy żywicieli dla wirusów :-( 🔯💉🦠⚰️

 • Waldemar Mantur
  Waldemar Mantur10 dni temu

  Episkopat wyraził się bardzo delikatnie o tej zmowie masonerii. Ta plandemia była przygotowana i projektowana od lat. Globaliści, czyli satanisci chcą w imię ochrony środowiska przewrócić świat do góry nogami. Żadnych eksperymentalnych szczepionek i zniewolenia przez tych ludzi!!!!

 • quant2011

  quant2011

  4 dni temu

  Ale kasia uwaza ze musisz sie szczypic i koniec tematu

 • Miroslaw
  Miroslaw11 dni temu

  Kasia jesteś boska 😉 , dzieki za ten film i nie tylko 👍

 • lukasz kosiński
  lukasz kosiński11 dni temu

  A kim ty jesteś Kasiu.

 • For Edu
  For Edu11 dni temu

  Ciekawe czy ktos Ci płaci za opowiadanie takich dyrdymałów,czy to tak sama z siebie ;)

 • Crypto Costa
  Crypto Costa11 dni temu

  A jest proof of stake tych komórek jakbym chciał stakowac?

 • Dariusz Med
  Dariusz Med11 dni temu

  Wszyscy uwierzyli . Dwa płody wystarczyły na wszystkie laboratoria świata. Genialne, Nobel pewnie już przyznany.

 • bowen voowy
  bowen voowy11 dni temu

  Jak zwykle. Rzetelnie, jasno i na temat. Dziękuję Kasiu.

 • Łukasz Krych
  Łukasz Krych11 dni temu

  Dla episkopatu wszystko jest złe - szczepionki wektorowe złe, WOŚP zły, antykoncepcja zła a ja się pytam ile istnień uratował episkopat?

 • Dariusz Kołakowski
  Dariusz Kołakowski11 dni temu

  Co za różnica ,jest to jest kopia komórki płodu bo zawiera materiał genetyczny innego stworzenia . Czy można nazwać kanibalizmem tych ludzi którzy by jedli np wychodowane mięso z kopii komórek ludzkiego płodu ? Moja odpowiedz brzmi tak

 • Dariusz Med
  Dariusz Med11 dni temu

  To może Twój płód na początek. Chociaż myślę,że nie miałabyś z tym problemu.

 • Lech Chmelewski
  Lech Chmelewski11 dni temu

  Abortystka - może z płodu Twojego dziecka - które ZABIJESZ?

 • Wyslannik New World Order

  Wyslannik New World Order

  11 dni temu

  @Lubię koty Nie, nie lubie soju z makreli...

 • Lubię koty

  Lubię koty

  11 dni temu

  @Wyslannik New World Order A gdzie ja pisałam cokolwiek o świadczeniu usług? Kurde czytanie ze zrozumieniem się kłania.

 • Wyslannik New World Order

  Wyslannik New World Order

  11 dni temu

  @Lubię koty Nie, dziekuje nie potrzebuje panskich uslug ^_^

 • Lubię koty

  Lubię koty

  11 dni temu

  @Wyslannik New World Order Ja nie wierzę w płaska ziemię lol. Jak nie umiesz wniosków wyciągnąć z prostych zdań to się się nie udzielaj.

 • Wyslannik New World Order

  Wyslannik New World Order

  11 dni temu

  @Lubię koty Wierz sobie w Plaska ziemie..

 • małgosia sandecka
  małgosia sandecka11 dni temu

  Dziewczyna, której episkopat do pięt nie dorasta w wiedzy i erudycji 🤷

 • Antagoniusz

  Antagoniusz

  10 dni temu

  @małgosia sandecka A ileż ona ma lat, że nie można jej nazwać kobietą? W każdym razie ktoś taki jak ona nie ma szans skasować instytucji z wieloletnim doświadczeniem. A Ciebie chyba ochrzcili i należysz też do tej wiary, więc skąd w Tobie ta nienawiść?

 • małgosia sandecka

  małgosia sandecka

  10 dni temu

  @Antagoniusz "Kobieta w jej wieku", wykształcona, z otwartym umysłem, z łatwością skasuje gremium aroganckich obskurantów (są w tej instytucji nieliczne wyjątki), zdemoralizowanych i narcystycznych, kompletnie oderwanych od rzeczywistości i wiedzy naukowej, a także od duchowości Jezusa.

 • Antagoniusz

  Antagoniusz

  10 dni temu

  Poważnie uważasz, że kobieta w jej wieku skasuje instytucję o takich tradycjach w wiedzy i erudycji? Ja szczerze wątpię.

 • Milo 2607
  Milo 260712 dni temu

  Jak episkopat śmie wypowiadać się na jakikolwiek naukowy temat. Żeby się wypowiadać trzeba mieć odpowiednią wiedzę a nie doktorat z foliarstwa i gównowiedzy.

 • Wyslannik New World Order

  Wyslannik New World Order

  11 dni temu

  Oj, tak bo kazdy kto ma inne zdanie i nie podaza za "oficjalna narracja" to odrazu foliarz, szur, plaskoziemiec... 🤣😂🤣

 • Iwonna Lasmanowicz
  Iwonna Lasmanowicz12 dni temu

  nie dla tych szczepionek

 • Grażyna Krawczyk
  Grażyna Krawczyk12 dni temu

  Linia komórkowa pobrana od zamordowanego płodu, szok.

 • Grażyna Krawczyk

  Grażyna Krawczyk

  11 dni temu

  Módlmy się za Polskę.

 • opzz xsin
  opzz xsin12 dni temu

  model/producent/materiał? :)

 • Sara Takisha
  Sara Takisha12 dni temu

  LOL. Zanim cokolwiek powiesz, sprawdź lepiej Geert Vanden Bossche....

 • Waldemar Czarnecki
  Waldemar Czarnecki12 dni temu

  A zatem Episkopat zrobił to co powinien i chwała mu za to

 • Waldemar Czarnecki
  Waldemar Czarnecki12 dni temu

  Dokumenty należy czytać w całości a nie wyrywać zdanie z kontekstu!

 • Waldemar Czarnecki
  Waldemar Czarnecki12 dni temu

  Trzeba bowiem pamiętać, że wierni, którzy nie mają możliwości wyboru innej szczepionki i są wprost zobligowani określonymi uwarunkowaniami (np. zawodowymi, posłuszeństwa w ramach określonych zespołów, struktur, urzędów, służb, dla których przeznaczono właśnie te szczepionki) mogą z nich skorzystać bez winy moralnej.

 • Just Me
  Just Me12 dni temu

  Mądrze prawisz😊

 • Marian Mularczyk
  Marian Mularczyk12 dni temu

  Episkopat zdradził Boga i wiernych przeszedł na złą stronę, oszukują wiernych siebie i Boga Faryzeusze co.innego nauczają a co innego robią.

 • Piotr Szczerbiński
  Piotr Szczerbiński12 dni temu

  Bardzo ważny i potrzebny filmik dzięki za niego. Szymon mówi, Adam Szustak pewnie inni się powołują na niego itp. Rozbawienie w pewnych moment bardzo znaczące uważam. Ktoś mega wierzący pewnie by nie powiedział matka natura, a Bóg stworzył i terminacja ciąż a coś o zabiciu ale to są szczegóły stylistyczne.

 • Traker Sam
  Traker Sam12 dni temu

  A jednak!!!

 • Agnieszka F.
  Agnieszka F.12 dni temu

  Swietnie wytłumaczone :)

 • Mariusz Dymiński
  Mariusz Dymiński12 dni temu

  Otóż z oficjalnego raportu brytyjskiego rządu na dzień 5 kwietnia 2021 r. dowiadujemy się o 132 528 niepożądanych skutkach poszczepiennych, wśród których 847 to ZGONY. Liczne zdarzenia zakrzepowo-zatorowe skutkują udarami mózgu, zawałami serca i zatrzymaniem krążenia. Były też anafilaksje czyli ciężkie, zagrażające życiu reakcje alergiczne, paraliże twarzy (porażenie Bella), trwałe, obustronne utraty wzroku, nagłe zaniki słuchu i poronienia. Nie lepiej jest w USA, gdzie dowiadujemy się o 2342 zgonach, 502 zawałach serca, 3145 ciężkich reakcjach alergicznych, 412 wstrząsach anafilaktycznych, 941 przypadkach trwałej niepełnosprawności i 84 poronieniach To wierzchołek góry lodowej, bo w USA zgłaszany jest mniej niż 1% skutków poszczepiennych. A zatem te cyfry należałoby pomnożyć co najmniej przez sto, co oznacza, że szczepionki zabijaja więcej ludzi niż sam wirus.

 • święty archanioł
  święty archanioł12 dni temu

  Te płody służą do barbarzyńskich celów naukowcom.

 • OpcjaSpoleczna - Videoblog
  OpcjaSpoleczna - Videoblog12 dni temu

  chodzi ze w zyłe dostajecie komórki abortowanych płodów i jad zaby - POLECA paniz okienka. ale Ty piękna i mądra - zrób ssobie zastrzyk Astra-Zeneka jak reklamujesz te góogwn--o

 • Alma Mater
  Alma Mater13 dni temu

  Tak czy inaczej, Astra i J&J są tymi szczepionkami, które są najbardziej krytykowane i podważane ze względu na skutki uboczne. Nie biorę. Nie szczepię się tym badziewiem.

 • Daria .Sh
  Daria .Sh13 dni temu

  Bardzo pouczajacy filmik. Dziękuję. Jeśli chodzi o ten episkopat to mam wrażenie że ludzie nie do końca rozumieją że ogólne zalecenie jest takie aby sie szczepic bo tak trzeba.

 • SpalonaArtystka
  SpalonaArtystka13 dni temu

  Krótko i przystępnie - oby chociaż jednej osobie, która nie była pewna rozjaśniło to w głowie.

 • Slawek h
  Slawek h13 dni temu

  [Q&A] zaryzykuję że dostanę odpowiedź. producenci szczepionek podają że druga dawka ma byc podaba po 2 tygodniach (chyba) natomiast u nas zwiększono okres do 6 tygodni a oststnio nawet słyszałem ze do 12. czy to bezpieczne dla zyskania odporności? czy uzyska sie taką jaka była deklarowana?

 • Tadeusz Tadek
  Tadeusz Tadek13 dni temu

  A ty czemu taka uśmiechnięta.

 • Adam Moll
  Adam Moll13 dni temu

  Po pierwsze akurat episkopat stwierdził dokładnie odwrotnie. Czyli że można się szczepić. Czyli widać jak przyswajasz informacje. Po drugie fakt że aborcja nastąpiła 40 lat temu nie ma znaczenia dla rozważań etycznych. Bo jak ktoś ukradnie a ty kupisz kradzione ze świadomością że kradzione to jesteś przestępcą. Po trzecie nie wszystkie szczepionki są tak produkowane. Po czwarte tylko nieliczne szczepionki pomagają, czy też chronią.

 • tomekgnu
  tomekgnu13 dni temu

  Świetnie i błyskotliwie. Matka Natura, a nie Pan Bóg, terminacja ciąży, a nie żadna aborcja, płód a nie dziecko. Płody są takie czyste... Skończmy wreszcie z ciemnogrodem i zacznijmy normalnie żyć ;-)

 • Jakub L
  Jakub L13 dni temu

  Jak zwykle. Rzetelnie, jasno i na temat. Dziękuję Kasiu.

 • robo
  robo13 dni temu

  Dobrze gadasz jeśli chodzi o szczepionkę na grypę... Z szczepionka na covid19 to niema nic wspólnego....

 • Angelos
  Angelos13 dni temu

  💸

 • ewa krakus
  ewa krakus13 dni temu

  Oj biada Wam wszystkim ,ktorzy ratujecie zycie na zyciu niewinnych dzieci.Szczepionka nie da wam zycia wiecznego,te szczepionki usmiercaja cale narody,nie buduje sie szczescia na czyims nieszczesciu.Jak mozna wierzyc w to, ze dwa plody wnosza dobro dla swiata.Klania sie lektura "Moralnosc pani dulskiej.

 • AuRuS

  AuRuS

  13 dni temu

  xd

 • Andrzej Gryglewicz
  Andrzej Gryglewicz13 dni temu

  Kasiu czyli można spokojnie przyjąć cos "w nasze ramionko..." dzięki za rozwianie wątpliwości.

 • ANNA ANNA

  ANNA ANNA

  11 dni temu

  Czy uwazasz, ze np. w dunskim rzadzie zasiadaja glupcy i dlatego wycofano astre raz na zawsze z obiegu? Mieli pewnie do tego wiele powodow. Mozesz sluchac bajeczek Kasi, ale to cos jest eksperymentem z bardzo wieloma niewiadomymi a juz absolutnie nieznane sa pozne skutki podania tych substancji. Juz teraz naukowcy mowia o tym, ze otwieraja krew/mozg bariere, co zwykle doprowadza do rozwoju chorob degeneracyjneych mozgu. Straszne! Mozesz sluchac baj-baju, ale niekoniecznie wyladujesz w raju.

 • sotuur aeei
  sotuur aeei13 dni temu

  Episkopat wie, że dzwoni, ale nie wie, w którym kościele... :)

 • Mila Rada
  Mila Rada13 dni temu

  Kasia jestes fajna ale promujesz kastracje ludzkosci. Prosze zdobadz wiedze.

 • Mila Rada

  Mila Rada

  7 dni temu

  @AuRuS .....wlasnie ze sie klei . Zaszczepieni ludzie nadal choruja na kowida, testy okazaly sie farsa a 5G i statelity bronia przeciwko ludzkosci a ludzie dalej nie potrafia logicznie myslec. Wierzcie nadal mediom oplacanym przez oprawcow. ...

 • AuRuS

  AuRuS

  13 dni temu

  ale sie odkleiło

 • Mila Rada
  Mila Rada13 dni temu

  NIE SZCZEPCIE SIE a jesli musicie to tylko JOHNSON & JOHNSON. Pozostale szczepionki sa preparatami eksperymentalnymi na ludzkosci . Zostawmy ratowanie lozysk RATUJMY LUDZI.

 • Mila Rada
  Mila Rada13 dni temu

  ABSOLUTNIE NICZYM SIE NIE SZCZEPIC A JESLI JUZ KTOS MUISI TO JEDYNE SZCZEPIONKA JEST Johnson & Johnson zadna inna . Pozostale to preparaty ekseperymentalne. !!!!!!!....zmutuja ludzi . Episkopatowi NIE UFAC bo to mordercy tak jak papiez Franciszek. Zamiast bronic przed znamieniem Bestii (szczepionki i paszport) to je promuja). Episkopat to mordercy ludzkosci i zdrajcy Boga.

 • Krystyna Lorenc
  Krystyna Lorenc13 dni temu

  To nie jest szczepionka tylko produkt monekularny ,służy jako eksperyment na ludzkości . Ma za zadanie produkowanie w nieskończoność przeciwciał ,na wirus z wuchan ,którego już niema bo sie daaaawno zmutował na wirus brytyjski ,czy jakiś tam . Produkowanie w nieskończoność przeciwciał tylko na tego wirusa ,którego niema pokaże skutki za jakiś czas . Ci co poddali ludzi na ten haniebny eksperyment ,nie są zainteresowani naszym zdrowiem tylko swoimi badaniami. W jakim celu....hmmm totalnej kontroli. zobaczcie ostatni filmik Pitonia z Ziębą

 • Wojtek h
  Wojtek h13 dni temu

  Szczepionki na covid wymyślono do depopulacji ludzkości

 • Kolejowy Dolny Śląsk

  Kolejowy Dolny Śląsk

  7 dni temu

  Jeśli już to aby pozbyć się takich idiotów jak ty.

 • R K
  R K13 dni temu

  Kolejna młodociana mądrala, szkoda oglądać. Ile ci pisiory płacą !?.

 • Kolejowy Dolny Śląsk

  Kolejowy Dolny Śląsk

  7 dni temu

  Jeśli ma dzieci to min 500 zł miesięcznie ale co to ma do szczepionek?

 • Paszczak z Doliny
  Paszczak z Doliny13 dni temu

  Czy Kasia jest lewakiem? kowidianką? Takie odnoszę wrażenie, gdy na nią patrzę i słucham tej zmanierowanej propagandystycznej mowy...

 • Paszczak z Doliny
  Paszczak z Doliny13 dni temu

  Do rzeczy, bo nie bédé tego ogládal. Jesteś za ''szczepieniem'', czy przeciw, bo nie wiem, jaką łapkę dać.

 • Jan Jasiek
  Jan Jasiek13 dni temu

  Warto podkreślić również, że episkopat nie zakazał używać danej szczepionki, tylko doradził, aby w miarę możliwości szczepić się phizerem. Jeśli mamy do wyboru brak szczepionki, a szczepionkę z martwego młodu tak czy siak należy się zaszczepić. Szkoda, że ta perspektywa nie została przedstawiona w filmie, a jednostronny głos przeciwny i narracja poprowadzona w tradycyjny sposób „Kościół jest zły”. Polecam najpierw zapoznać się z tematem a dopiero później nagrywać film. Fragment do którego się odniosłem: „Powyższy etap analiz daje się więc streścić następująco: jeżeli nie ma innych szczepionek, wolno stosować te, które są dostępne (por. Nota na temat moralnej oceny stosowania niektórych szczepionek przeciw Covid-19, nr 2), czyniąc jednocześnie naciski na firmy farmaceutyczne i struktury opieki zdrowotnej, aby postarały się o szczepionki nie budzące zastrzeżeń moralnych.”

 • Jan Jasiek

  Jan Jasiek

  13 dni temu

  Pomijam już fakt, że jako źródło podany jest onet, co jest śmieszne

 • Kamil Poter
  Kamil Poter13 dni temu

  O Boże ile tu foliarzy xDDD

 • Kolejowy Dolny Śląsk

  Kolejowy Dolny Śląsk

  7 dni temu

  @Kamil Poter jest plus antyszczepionkowców. W końcu mogą zachorować i wymrzeć.

 • Kolejowy Dolny Śląsk

  Kolejowy Dolny Śląsk

  7 dni temu

  A spójrz ile osób ma kobiecie piersi na profilowym.

 • Kamil Poter

  Kamil Poter

  11 dni temu

  @Wyslannik New World Order nie wierzę w dobroć rządu, ale w rozum i naukę. Moi rodzice już są zaszczepieni, ja zapisuję się za kilka dni. Na Covid zmarła moja sąsiadka i ojciec najlepszego przyjaciela mojego taty, a kilka osób z mojej rodziny i znajomych ciężko przechorowało tą chorobę. Trzeba się szczepić aby ta okropna choroba wreszcie przestała się rozprzestrzeniać.

 • Wyslannik New World Order

  Wyslannik New World Order

  13 dni temu

  Wierz dalej w "dobroc" rzadu a napewno przezyjesz *Owieczko* 🤣

 • Jack Stein
  Jack Stein13 dni temu

  „Terminacja ciąży” - jak można zbrodnię rozszarpanie dziecka ładnie nazwać! Cynizm bolszewików przechodzi wszelkie granice.

 • Jack Stein

  Jack Stein

  2 dni temu

  @Kamil Poter A cóż ten "błąd" zmienia w tym okropnym kontekście?

 • Kamil Poter

  Kamil Poter

  13 dni temu

  Za aborcją są też często np. libetarianie, więc mówienie tu, że to są poglądy strikte bolszewickie to błąd.

 • Jakub Siedlecki
  Jakub Siedlecki13 dni temu

  Niemożliwe jest odczytywanie tekstu oraz wysłuchiwanie przemowy jednocześnie z optymalnym skupieniem uwagi. Tekst o innej treści, niż słowa nie powinien wystąpić w filmie równocześnie z przemową, lub, gdy jest tej samej treści ,co przemowa, powinien być wyszczególniony w filmie moment odczytywania tego tekstu.

 • Jakub Siedlecki

  Jakub Siedlecki

  13 dni temu

  @Kamil Poter Zatrzymanie filmu w momencie wyświetlenia napisów, żeby je przeczytać, poskutkuje stratą czasu przez odbiorcę podczas dalszego oglądania filmu, jeżeli w filmie przewidziany jest odpowiedni czas na przeczytanie wyświetlanego tekstu, a bywa tak często.

 • Kamil Poter

  Kamil Poter

  13 dni temu

  Możesz sobie zatrzymać film i przeczytać

 • Gosia Gurg
  Gosia Gurg13 dni temu

  A po co się zaszczepić dziewczyno ludzie po tych szczepionkach umierają a skutki uboczne są do końca i jeszcze tak naprawdę nie znane.

 • Kolejowy Dolny Śląsk

  Kolejowy Dolny Śląsk

  7 dni temu

  A po co jeść i pić? Ludzie się dławią.

 • Wyslannik New World Order

  Wyslannik New World Order

  13 dni temu

  Od tych *PREPARATOW MEDYCZNYCH* mozna nabawic sie 2 scenariuszy: 1. Przezycie "wyszczepienia" ale szybkie uchodzenie zycia w od 1,5 tygodnia do 2 tygodni... (W zaleznosci od biologii, wieku, diety poszczegolnej osoby) 2. Powolne uchodzenie zycia po przezyciu 2 dawek, jednak smierc nastapi po 2 latach.

 • Kamil Poter

  Kamil Poter

  13 dni temu

  Od leków na serce albo wątrobę też można umrzeć. Jednakże w 99.999% przypadków leki (i szczepionki) pomogą. Natomiast jeśli chcesz mieć zapewnione największe bezpieczeństwo od skutków ubocznych to zaszczep się Pfeizerem, bo szczepionki m-RNA są najmniej inwazyjne i Pfeizer ma mniejszą dawkę m-RNA niż Moderna. Przez co reakcja uodporniania organizmu będzie przebiegać łagodniej.

 • Aleksiej Kurakin
  Aleksiej Kurakin13 dni temu

  "Wirusy nie rosną same, nie potrafią się namnażać, trzeba je wyprodukować" - i to jest clou tego filmu, kto więc wyprodukował tego Covida? Ciekawe, czy gdyby okazało się, że płody abortowane były żydowskie, czy świat miałby takie samo luzackie podejście do tego tematu. Przecież nic takiego się nie stało - uruchomiono produkcję żydowskich komórek w słusznym celu produkcyjno-biznesowym, więc czemu komuś się to dzisiaj nie podoba, że wykorzystano komórki istoty ludzkiej pozyskane w sposób niemoralny, niczym z obozu koncentracyjnego. Ciekawe, że w dobie współczesnej nauki, nie zmieniono tej linii produkcyjnej. Ciekawe, że komórka małpy okazała się szkodliwą porażką produkcyjną. Ciekawe, że przy poziomie śmiertelności 2% zdecydowano się na szczepionkowy eksperyment, nie pozwalający oszacować skutków przebudowywania organizmu człowieka niesprawdzoną szczepionką, po której też ginęli ludzie. Ciekawe, że Izrael chce się dzisiaj pozbyć szczepionki Astra Zeneka, a w Polsce to podstawowa szczepionka. Ciekawe, że wykryto na Litwie mutację koronowirusa, który nic sobie nie robi z osób zaszczepionych obecnymi szczepionkami, podobnie jak w Izraelu mają problem z mutacją południowoafrykańską wirusa, na którego te szczepionki nie działają. Cała ta obecna atmosfera przypomina podobną medialną akcję organizacji i koncernów i banków światowych, które postanowiły dokonać depopulacji ludności Peru - jest artykuł, wystarczy wpisać w wyszukiwarce i poszukać artykułu o tytule: "Szłyśmy jak na bal" - tyle, że wtedy tak atrakcyjną przedstawiano sterylizację mechaniczną kobiet i mężczyzn - a tu fundują nam "szczepionkę", która już teraz nie działa na nowe mutacje wirusa - a nie znamy dzisiaj skutków, jakie może ona poczynić w organizmie za lat kilka, a może uruchomić wysoką śmiertelność np. na raka, albo niesamowitą podatność na jakiegoś nowego koronowirusa - istny "The Walking Dead" sezon pierwszy, film o zombie, jakie pojawiły się po masowej akcji szczepień na świecie.

 • Ania Himniak
  Ania Himniak13 dni temu

  szkoda mi takiej kobiety ... bronisz cywilizacji smierci i w sumie kanibalizmu ... takze proponuje tatuaz z czerwonom blyskawica na czole i sterylizacje

 • Kamil Poter

  Kamil Poter

  13 dni temu

  O nie xDD

 • Maria Hume

  Maria Hume

  13 dni temu

  A ja proponuję zaopatrzyć się w słownik ortograficzny.

 • Mateusz Mateusz
  Mateusz Mateusz13 dni temu

  Kolejne pranie mózgów Polaków

 • Tomasz Nowak
  Tomasz Nowak13 dni temu

  To przede wszystkim wymyślił człowiek, a nie pan Bóg, nie Chrystus, nie Duch Święty, nie Matka Boża,.Papież Franciszek apeluje,żeby wszystkimi szczepionkami się szczepić i żeby się szczepić Astra Zeneca i Johnsonem.

 • Teresa Proszkiewicz
  Teresa Proszkiewicz13 dni temu

  to co to już nie jest płód,

 • Adam Popiel
  Adam Popiel13 dni temu

  Kurde i teraz przyjdzie episkopat, obejrzy film i powie, że w ogóle nie wolno się szczepić bo martwe płody. I weź tu tłumacz ludziom rzeczy...

 • henryk domagala
  henryk domagala13 dni temu

  pani kasiu ................. Szatan się cieszy mając taką agitatorkę

 • Lubię koty

  Lubię koty

  13 dni temu

  A internet płacze jak widzi posty osób które nie potrafią korzystać ze spacji i robią spam. Marsz do nauki, a dopiero potem bajdurzyć o szatanie

Kolejny