17. Potrącenie w parku

Motoryzacja

Klient w krawacie miał być mniej awanturujący.

►Fanpage: StopChamWarszawa
►Twitter: Stop_Cham_W_wa
►Instagram: stopchamwarszawa
►Patronite: patronite.pl/StopChamWarszawa

P R Z E C Z Y T A J Z A N I M S K O M E N T U J E S Z
Drodzy Widzowie, ci, którzy nas popierają oraz ci, którzy nienawidzą...

Kilka słów wyjaśnienia.
* Autor nagrania nie musiał wzywać Policji od razu i spędzić w tym miejscu dodatkowych dwóch godzin. Mając mocny dowód w postaci filmu możemy zgłosić kierowcę w terminie późniejszym. Natomiast dzień po publikacji Policja sama zainteresowała się sprawą i zajmuje się nią Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.
* W Parku Bródnowskim prowadzone są prace modernizacyjne zbiorników wodnych. O ile plac budowy jest ogrodzony, to droga dojazdowa na budowę nie jest zabezpieczona w ogóle. Zarządca parku wyraził zgodę na dojazd wykonawcy samochodami dostawczymi i ciężarowymi. Każdy pojazd powinien mieć umieszczony w widocznym miejscu identyfikator, a także mieć przy sobie zezwolenie z Urzędu Dzielnicy.
* Wykonawca był zobowiązany zabezpieczyć dojścia do alej stosownymi barierkami - nie zrobił tego.
* Wedle naszej wiedzy, osoba uwieczniona na filmie nie jest pracownikiem Wykonawcy.
* Wzdłuż 350 metrowej alejki jeżdżą samochody dostawcze, ciężarowe, a także samochody osobowe (bez widocznego zezwolenia). Po zachodniej stronie budowy są dwa wjazdy, między którymi kursują samochody ciężarowe, zawracają na kilka razy (co chwila cofając). Jeśli w pobliżu znajdzie się osoba starsza, osoba o kulach, na wózku bądź niewidoma - dojdzie do tragedii. Podczas manewrów wzdłuż po chodniku ginie od kilku do kilkunastu osób rocznie.
* Nagrywanie takich filmów, nawet jeśli nie zakończyło się przyjazdem Policji a kierowca nie został ukarany na miejscu ma sens. Oczywiście, że zależy nam na wyświetleniach, przez co możemy nagłośnić patologiczne zachowania kierowców na chodnikach (sic!). Dzięki zasięgowi tego filmu już dzień po publikacji:
- sprawą zainteresowała się Policja,
- odezwała się do nas Stołeczna Gazeta Wyborcza, która opisała sytuację w artykule,
- dostaliśmy mail od redakcji TVN 24 i Fakty TVN, które są zainteresowane, aby nagłośnić całe wydarzenia.

artykuł Gazety Wyborczej:
warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26811050,nagral-samochod-jadacy-alejkami-w-parku-kierowca-go-zwyzywal.html

przykładowe artykuły na temat śmiertelnych potrąceń pieszych przez kierowców jeżdżących pojazdami silnikowymi wzdłuż po chodniku:
www.transport-publiczny.pl/mobile/w-polsce-piesi-gina-nawet-na-chodnikach-59769.html
tvn24.pl/katowice/tychy-zginal-na-chodniku-pod-kolami-ciezarowki-ra994798-2613154
poranny.pl/smiertelne-potracenie-pieszej-na-chodniku-przy-ul-sklodowskiej-w-bialymstoku-kierowca-dostawczaka-trafi-do-wiezienia-na-16/ar/c1-14241769
---------------------------------------------------------

1. Art. 26 pkt. 3 ust. 3 "Kierującemu pojazdem zabrania się jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych."
Na chodniku nie stawia się znaków drogowych bo to chodnik. Nie ma znaku drogowego zakazującego jazdę wzdłuż po chodniku ponieważ.... jest to chodnik.
Zakaz jazdy wzdłuż po chodniku i przejściu dla pieszych zapisany jest w Prawie o Ruchu Drogowym (powyżej)
2. Zgodnie z art. 47 PORD zabroniony jest postój na chodniku z dala od krawędzi jezdni. Z dala od krawędzi, tj. np.: za słupkami, trawnikiem, drzewem lub innym pojazdem.
3. Większość zaprezentowanych nagrań przekazujemy na policję.
4. Nie planujemy obklejać szyb karnymi naklejkami, m.in. ze względu na kwestie prawne z tym związane.
5. Tablice rejestracyjne nie są danymi osobowymi. Dlatego ich nie cenzurujemy.
6. Nieważne, że jest szeroko i zmieszczą się „3 wózki dla dzieci i 3 TIRy”. Chodniki nie są przystosowane, by stały na nich samochody. Auta deformują ułożoną kostkę, a płyty chodnikowe pękają i ruszają się. Koszty naprawy ponoszą później podatnicy.
7. Tak, wzywamy Straż Miejską jeśli mamy do czynienia z nielegalnym parkowaniem.
8. Nie interesują nas żadne niuanse formalno-prawne, spory, niesnaski, brak miejsc parkingowych ani to, że ktoś się śpieszy, bo śpieszą się wszyscy i że „wszyscy tak robią," bo wszyscy tak nie robią.
9. Wiemy, że jazda rowerem po chodniku, czy przechodzenie pieszych w miejscach niedozwolonych to też jest problem, ale obecnie tym się nie zajmujemy.
stopchamwarszawa@gmail.com

Komentarze

 • Stop Cham Warszawa
  Stop Cham Warszawa7 dni temu

  Drodzy Widzowie, ci, którzy nas popierają oraz ci, którzy nienawidzą... Kilka słów wyjaśnienia. ► Autor nagrania nie musiał wzywać Policji od razu i spędzić w tym miejscu dodatkowych dwóch godzin. Mając mocny dowód w postaci filmu możemy zgłosić kierowcę w terminie późniejszym. Natomiast dzień po publikacji Policja sama zainteresowała się sprawą i zajmuje się nią Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. ► W Parku Bródnowskim prowadzone są prace modernizacyjne zbiorników wodnych. O ile plac budowy jest ogrodzony, to droga dojazdowa na budowę nie jest zabezpieczona w ogóle. Zarządca parku wyraził zgodę na dojazd wykonawcy samochodami dostawczymi i ciężarowymi. Każdy pojazd powinien mieć umieszczony w widocznym miejscu identyfikator, a także mieć przy sobie zezwolenie z Urzędu Dzielnicy. ► Wykonawca był zobowiązany zabezpieczyć dojścia do alej stosownymi barierkami - nie zrobił tego. ► Wedle naszej wiedzy, osoba uwieczniona na filmie nie jest pracownikiem Wykonawcy. ► Wzdłuż 350 metrowej alejki jeżdżą samochody dostawcze, ciężarowe, a także samochody osobowe (bez widocznego zezwolenia). Po zachodniej stronie budowy są dwa wjazdy, między którymi kursują samochody ciężarowe, zawracają na kilka razy (co chwila cofając). Jeśli w pobliżu znajdzie się osoba starsza, osoba o kulach, na wózku bądź niewidoma - dojdzie do tragedii. Podczas manewrów wzdłuż po chodniku ginie od kilku do kilkunastu osób rocznie. ► Nagrywanie takich filmów, nawet jeśli nie zakończyło się przyjazdem Policji a kierowca nie został ukarany na miejscu MA SENS. Oczywiście, że zależy nam na wyświetleniach, przez co możemy nagłośnić patologiczne zachowania kierowców na CHODNIKACH (sic!). Dzięki zasięgowi tego filmu już dzień po publikacji: - sprawą zainteresowała się Policja, - odezwała się do nas Stołeczna Gazeta Wyborcza, która opisała sytuację w artykule, - dostaliśmy mail od redakcji TVN 24 i Fakty TVN, które są zainteresowane, aby nagłośnić całe wydarzenia. ► artykuł Gazety Wyborczej: warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26811050,nagral-samochod-jadacy-alejkami-w-parku-kierowca-go-zwyzywal.html ► przykładowe artykuły na temat śmiertelnych potrąceń pieszych przez kierowców jeżdżących pojazdami silnikowymi wzdłuż po chodniku: www.transport-publiczny.pl/mobile/w-polsce-piesi-gina-nawet-na-chodnikach-59769.html tvn24.pl/katowice/tychy-zginal-na-chodniku-pod-kolami-ciezarowki-ra994798-2613154 poranny.pl/smiertelne-potracenie-pieszej-na-chodniku-przy-ul-sklodowskiej-w-bialymstoku-kierowca-dostawczaka-trafi-do-wiezienia-na-16/ar/c1-14241769 Z wyrazami szacunku Stop Cham Warszawa

 • Konrad Kirtz

  Konrad Kirtz

  6 godzin temu

  @Kamil Mróz "Nieznajomość przepisów nie zwalnia z przestrzegania ich" a jeśli Ty nie wiesz że pojazd taki musi być odpowiednio oznakowany, w konkretny sposób, to zapoznaj się z Prawem o Ruchu Drogowym, i rozporządzeniem Ministra Transportu. Jak już będziesz to wszystko wiedział to nie będziesz wypisywał takich bzdur. Pozdrawiam.

 • Kamil Mróz

  Kamil Mróz

  8 godzin temu

  @Maciek Glebocki Jasne ale nie w parku w którym toczy się budowa. Zauważ także, że film nie pokazuje całego kontekstu. Z social mediów możemy się dowiedzieć, że autor już wcześniej blokował samochody poruszające się po parku w związku z budową. Biorąc również pod uwagę, że na filmie nie pada ze strony nagrywającego żadne pytanie o powody przebywania samochodu w parku oczywiste jest, że nagrywający wiedział co tam robią te samochody lecz dążył celowo do konfliktu z osobami tam pracującymi. Raczej ktoś kto cię nie zna nie pokazuje ci na twój widok środkowego palca, prawda? Mi osobiście nigdy się nie zdarzyło aby jakiś kierowca pokazał mi środkowy palec za to, że mu szybko nie zszedłem z drogi. Nie próbuję oczywiście tutaj wybielić kierowce bo to ewidentnie jest niebezpieczny debil, tylko nie wierzę w czyste intencje nagrywającego. Dla kontekstu popatrz też na inne ich filmiki np z listopada. Nagrywali kierowców sugerując, że łamią przepisy po czym na końcu filmu jeden nie wytrzymał i wezwał policję, która pouczyła Stop cham Warszawa czym w świetle prawa jest chodnik i że ci kierowcy nie łamali przepisów. Gdyby nagrywający mieli takie czyste intencje to by takiego filmu nie wrzucili lub chociaż te osoby przeprosili bo koniec końców to oni się mylili. Ale tak oczywiście nie było bo w całym tym kanale nie chodzi o promowanie bezpieczeństwa tylko o wyświetlenia i $$$...

 • Maciek Glebocki

  Maciek Glebocki

  8 godzin temu

  @Kamil Mróz Owszem trochę racji masz jednak to auto na parkowej alejce jest raczej odstępstwem od reguły a nie pieszy. W moim odczuciu każdy normalny człowiek powinien zainteresować się co tam robi taki delikwent a ten być przygotowanym na to, że takie zainteresowanie wzbudzi i nie robić z tego powodu problemów.

 • Kamil Mróz

  Kamil Mróz

  9 godzin temu

  @Maciek Glebocki a nagrywający MÓGŁBY łaskawie zejść na bok bo samochód całej szerokości alejki nie zajmował zamiast realizować swoje mokre sny o byciu szeryfem. Szczególnie że wchodząc do parku widział tablice informacyjna o budowie a więc mógł się spodziewać ruchu pojazdów. No ale wtedy wyświetlenia = $ by się nie zgadzały....

 • Maciek Glebocki

  Maciek Glebocki

  9 godzin temu

  @Kamil Mróz A no takim prawem MÓGŁBY pokazać dokumenty upoważniające żeby nie stać tam jak kołek czekając na uprawnione służby. Nikt o obowiązku tutaj raczej nie dyskutuje. Nagrywający mógłby sobie na tej alejce przed autem usiąść i nic kierowcy do tego. Skoro się spieszy to we własnym interesie powinien sprawę z nagrywającym załatwić a nie podchodzić z pełną agresją do nagrywającego. Tej buty i pychy u wielu nie zrozumiem nigdy. Nie lepiej spokojnie sprawę załatwić w miłej atmosferze? Nawet jeśli ma rację i ma pozwolenie, papiery i wszystko co tylko sobie można wymarzyć to nic mu nerwów i straconego czasu nie wynagrodzi.

 • PanzerGlowa
  PanzerGlowa10 godzin temu

  Ja pierdziele ludzie... Nie zachowujcie się jak ameby... Skończy się to tak, że Pan dostanie mandat co najwyżej. A jakbyś mu wskoczył na maskę w parku i rozwalił szybę - to by sam wezwał policję, sprawa skończyłaby się w sądzie i musiałby się tłumaczyć czemu potrącił pieszego w parku. Facet jesteś dorosły, kiedy dyskusja z pospólstwem coś dała - Ci ludzie rozumieją tylko straty finansowe i przemoc. Rzucił się na Ciebie dajesz w mordę, potrącił skaczesz na maskę. W tej sytuacji jak pisałem prawem nic nie zdziałasz, a i prostak nic nie zrozumie... Następnym razem może być matka z dzieckiem i wtedy będzie "mondry" pszak po szkodzie.

 • DaneekPL Gra
  DaneekPL Gra10 godzin temu

  No widzę że w Warszawie więcej samochodów jeździ po chodniku niż po jezdni skandal. Popieram tych którzy pilnują tych oszołomów. Pozdrawiam

 • Rafał Trójmiasto
  Rafał Trójmiasto14 godzin temu

  👏

 • Dawid Socha
  Dawid Socha16 godzin temu

  Nagrajcie odcinek z warszawskimi koksami. Ciekawe jak wtedy będą reagować ,,warszafscy" kierowcy chodnikowi? Jak reagują rosyjscy wiemy. Potulnieją i z baranów robią się owieczki.

 • Nodi
  Nodi19 godzin temu

  I ci walnieci warszawiacy w akcji ach

 • Nodi
  Nodi19 godzin temu

  Ja bym ci od razu fange sprzedal. Juz mialem tak dwa razy. Zanim zaczeli nagrywac lezeli w krzakach.

 • Donlollo
  Donlollo23 godzin temu

  nagrywający się obsrał i nic mu nie zrobił buhahaha

 • totakie proste
  totakie prosteDzień temu

  Warszawa to jednak pojebane miejsce. Mieszkają tam debile i idioci. Samo wybranie mr łajzy czaski świadczy o poziomie debilizmu mieszkańców. Sram na WAS🤣🤣🤣

 • d-_-b
  d-_-bDzień temu

  W 101% popieram eliminowanie patologii drogowej. Podziwiam Cię za cierpliwość bo po pierwszym popchnięciu u mnie zadziałałby system "albo on mnie do**bie albo ja jego" innej drogi by nie było...

 • 1Fismol
  1FismolDzień temu

  Zbierałem się jakiś czas żeby zostać waszym patronem i w końcu się zebrałem! Życzę wytrwałości :)

 • Michał Łaszczych
  Michał ŁaszczychDzień temu

  Ja bym kolankiem po lampie poszedł, takiej ładnej, amerykańskiej...

 • Krzysztof Mościcki
  Krzysztof MościckiDzień temu

  powiem szczerze mnie takie filmy juz nie wzruszaja , POLICJA ma to w dupie czy ktoś jeżdzi po parku, chodniku czy rozjeżdża ludzi, priorytetem POLICJI jest łapanie tych co biorą udział w demonstracjach, i lanie pałami tych co nie maja masek, reszta to HUJ

 • Bulka40000
  Bulka40000Dzień temu

  No ja bym nie zachował tak zimnej krwi na miejscu Pana nagrywającego. Mam nadzieję, że kierowca będzie czesany bez mydła.

 • AlvarezTheDevil
  AlvarezTheDevilDzień temu

  Podziwiam Twoje opanowanie. Poważnie. Ja, już po pierwszym celowym uderzeniu samochodem w moje nogi, odśnieżyłbym pacjentem pół tego parku. To może i nie byłoby rozsądne, ale nie potrafiłbym się powstrzymać. Szacunek.

 • Tomasz Zabielski
  Tomasz ZabielskiDzień temu

  Się nadajesz typ Cię prawie pobił i przejechał a Ty żadnej reakcji, po pierwsze gaz odrazu na mordę jak tylko z łapami wystartował po drugie jak Cię potrącił to bierzesz klucz lub coś i robisz ładny wzorek na masce

 • syldziki88
  syldziki88Dzień temu

  Dwa kroki w prawo albo w lewo, ale nie - lepiej zrobić zadymę, niż nie robić problemów. Kierowca cham; pieszy matoł i pieniacz.

 • Karamasi
  KaramasiDzień temu

  Usuńcie tego psychopatę z naszych dróg! Policja i prokuratura do dzieła. Co za psychol.

 • Klaudiusz Kalm
  Klaudiusz KalmDzień temu

  Zwykły prowokator, nie ma w życiu prawdziwych problemów tylko się kłaść komuś pod auto

 • Tomasz Bobkowski
  Tomasz BobkowskiDzień temu

  Dożywotnio zabrać prawo jazdy !!!

 • limaczek
  limaczekDzień temu

  ta "ścieżka" w parku wygląda jakby tam więcej aut jeździło.

 • Świadek mimo woli
  Świadek mimo woliDzień temu

  Czy przestępca z samochodu został zatrzymany, czy jak to w Polsce, dalej "róbta, co chceta"?

 • Lolo Lolek
  Lolo LolekDzień temu

  Jak ja uwielbiam tych samozwanczych szeryfow... Jak nie bedzie pilnowal alejki to bedzie pilnowal lewego pasu na autostradzie.... Ale to wszystko do czasu, smialbym sie gdyby porysowal ta maske lub wgniutl i przyszloby mu zaplacic z 2000zl...

 • Radoll
  RadollDzień temu

  Nowy film Barei?

 • mario z
  mario zDzień temu

  Lepiej jak w 3 się poruszcie, bezpieczniej .ale ogólnie szacun wielkie za to co robicie ,

 • Andrzej Bieżuński
  Andrzej BieżuńskiDzień temu

  O czym tu dyskutować. Przepisy ogólne mówią, że jeśli z jakichkolwiek powodów ruch pieszy i kołowy jest na tej samej drodze, to samochód bezwzględnie musi ustąpić pierwszeństwa pieszemu. Dureń w samochodzie myślał, że jest ponad prawem bo kopie rowy w parku.

 • Makss Gamer83
  Makss Gamer83Dzień temu

  więcej filmów prosimy

 • Sweet Johnson
  Sweet JohnsonDzień temu

  A drugiego pojazdu dlaczego nie zatrzymał?

 • donlevy1978

  donlevy1978

  Dzień temu

  Bo drugi to pojazd służb miejskich z żółtym kogutem.

 • ramirezgregor
  ramirezgregorDzień temu

  Niby krawat i drogi samochód, ale koleś to zwykły cham i prostak. Na dodatek ma ewidentny problemy z kontrolowaniem emocji.

 • XghostlockX
  XghostlockXDzień temu

  Mógł Ci wpierdolilc telefon zabrać i po problemie

 • Ku Kiz
  Ku Kiz2 dni temu

  Studenciki szukali zadymy bo nie mają co robić. Szkoda ze go nie przejechał..

 • Krystek
  Krystek2 dni temu

  Co chlopowi przeszkadza że typ sobie przejedzie przez park musi się przyjebać od razu spoleczniak głupi

 • Krystek
  Krystek2 dni temu

  Co za patologia, jeden lepszy od drugiego 😭

 • Bartłomiej Plichta
  Bartłomiej Plichta2 dni temu

  Cały dzień czekałeś żeby to nakręcić???🤣 czytałem trochę i to faktycznie jest „droga” aby wszyscy którzy poprawiają ten park mogli tam dojechać, rozumiem zdenerwowanie pretensje problem z infrastrukturą ale ludzie dajcie sobie trochę na wstrzymanie - wszyscy... i Pan nagrywający i Pan jadący. Zazdroszczę... żebym ja miał tylko takie problemy w życiu.

 • Piotr Kurek
  Piotr Kurek2 dni temu

  To oprócz potrącenia, co jest wykroczeniem, jest naruszenie nietykalności cielesnej co jest przestępstwem art. 217 KK rok pierdla oraz narażenie zdrowia i życia co również jest przestępstwem art. 160 KK 3 lata pierdla.

 • Wiktor Pawłowski
  Wiktor Pawłowski2 dni temu

  A można by przeprosić .Przecież na co dzień nie jeżdżą tam samochody .

 • Adam Majewski

  Adam Majewski

  2 dni temu

  Zarządca terenu puścił tam samochody dostawcze i ciężarowe na budowę. Trochę nie w ten sposób powinna tam wyglądać organizacja ruchu wśród pieszych, a ta osobówka nie miała praw się tam znaleźć.

 • artur zalewski
  artur zalewski2 dni temu

  piwko dla kierowcy, też takich "społeczniaków" nie trawię

 • XxX XxX
  XxX XxX2 dni temu

  W krawaciku haha

 • Gi gi
  Gi gi2 dni temu

  To był człowiek niebezpieczny dla społeczeństwa

 • Raf Wwa
  Raf Wwa2 dni temu

  Szkoda Twoich rąk. Zaopatrz się w rękawiczki taktyczne np mechanixy czy inne

 • Adam Majewski

  Adam Majewski

  2 dni temu

  @gtoss chddy Nagrywający był chamem? A jakie szkody spowodował?

 • gtoss chddy

  gtoss chddy

  2 dni temu

  Tak się zapomniał w nagrywaniu chamów, że nagrał sam siebie :) Miejmy nadzieję, że filmowiec beknie za wywołanie awantury i szkody jakie spowodował.

 • Otas
  Otas2 dni temu

  Kamerzysta dal dupy !Zamiast po potraceniu upasc na ziemie i wzywac policje to sie brandzlowal z kierowca.Lipa !!!

 • gtoss chddy

  gtoss chddy

  2 dni temu

  Kierujący definitywnie ma wszystko w dupie heh.

 • Karol Zab
  Karol Zab2 dni temu

  Jelopem to ten pomaranczowy

 • Paweł Mistrzyk
  Paweł Mistrzyk2 dni temu

  Autor nagrania to totalny kretyn. Skąd wie po co gość tam jechał itd. Żenada

 • Adam Majewski

  Adam Majewski

  Dzień temu

  @Paweł Mistrzyk Wykonywanie pracy nie zwalnia z przestrzegania prawa. Bus z rębakiem to służby miejskie z żółtym kogutem.

 • Paweł Mistrzyk

  Paweł Mistrzyk

  Dzień temu

  @Adam Majewski a jeśli wykonywał tam pracę więc miał helikopterem lecieć? Ten bus z rębakiem też tam był, może na innej drodze

 • Adam Majewski

  Adam Majewski

  2 dni temu

  A co to jest za różnica skoro kierujący nie miał prawa tam być?

 • christian6x
  christian6x2 dni temu

  Gość co to nagrywa powinien zostać przejechany - wpierdala się pod maskę, pyskuje i dziwi się reakcji. Naprawdę, trochę rozsądku

 • Adam Majewski

  Adam Majewski

  2 dni temu

  W którym miejscu pyskuje?

 • Phoenix06 Aneser
  Phoenix06 Aneser2 dni temu

  Kary pieniężne nic nie dają, w tym przypafku trzeba złamać obie ręce To dużo lepiej go nauczy

 • beedsj roiue
  beedsj roiue2 dni temu

  Ale światła niewidzialności są :)

 • Jakto Jest
  Jakto Jest2 dni temu

  Wielu nierozgarniętych pisze tu o potrąceniu. Czy wy rozumu nie macie? Pięścią zatrzymałby samochód i obronił się przed potrąceniem? A przecież celowe wejście pod nadjeżdżający pojazd, to wtargnięcie. Czyn karalny! Autorowi należy się kara jak psu buda!

 • beedsj roiue

  beedsj roiue

  2 dni temu

  Mam Wrażenie że tylko wkurwiacie ludzi. Byle jako szeryf pokazać że to ja mam rację i chooy.

 • szymon sobiecki
  szymon sobiecki3 dni temu

  Ja osobiście hejtuje. Przecież wiadomo że ten człowiek jechał do pracy pewnie podstawić tą przyczepę jako socjal czy coś, a nie rozbić obóz w parku, no trochę pomyślunku.

 • Adam Majewski

  Adam Majewski

  2 dni temu

  @szymon sobiecki Zarządca terenu chciał być dobry i pozwolił na dojazd do budowy samochodom dostawczym i ciężarowym na dojazd alejką wśród pieszych. To jest zagrożenie gdyż 150 m dalej samochody ciężarowe wykręcają i cofają i są zagrożeniem dla seniorów, ludzi niewidomych i niepełnosprawnych. Samochodów osobowych tam nie powinno być w ogóle. Zarządca terenu powinien wyznaczyć inny dojazd albo zamknąć tą aleję dla pieszych. Za chwilę dojdzie do tragedii.

 • szymon sobiecki

  szymon sobiecki

  2 dni temu

  @Adam Majewski wytłumacz mi proszę

 • Adam Majewski

  Adam Majewski

  2 dni temu

  Nie widzisz prawdziwego problemu tego remontu

 • Jacek Jacek
  Jacek Jacek3 dni temu

  Najdziwniejsze w tym filmie jest yaris ciągnący camping 😁

 • Sara xxx
  Sara xxx3 dni temu

  pierwszy raz widze na tym kanale że przegrał z kierowcą auta

 • Adam Majewski

  Adam Majewski

  2 dni temu

  @Jakto Jest A jakie przestępstwo popełnił?

 • Jakto Jest

  Jakto Jest

  2 dni temu

  Przesadził z szeryfowaniem. Miejmy nadzieję że przegra też w sądzie.

 • sannio komi
  sannio komi3 dni temu

  Ale światła niewidzialności są :)

 • Moriesto
  Moriesto3 dni temu

  ja proponuje miec jakies ostre narzedzie i jak taki FRAJER nastepnym razem bedzie tak kozaczyl to przejsc obok i mu to auto slicznie zmodyfikowac ale nie nagrywac juz tego ;)

 • Moriesto

  Moriesto

  2 dni temu

  @Jakto Jest i niby skad wiesz takie rzeczy? masz jakies dowody by poprzec swoje slowa?

 • Jakto Jest

  Jakto Jest

  2 dni temu

  Nie jesteś pierwszym który na to wpadł i realizował. Problem w tym, że takich jak ty też "modyfikowano".

 • M K
  M K3 dni temu

  łoooo gratuluję nerwów. Ja bym nie wytrzymał...

 • maiusz Krzyszkowski
  maiusz Krzyszkowski3 dni temu

  ,, Ja remontuje ten park''. Wielki pan prywaciarz cham zasrany.

 • Krzysztof Przewoźny
  Krzysztof Przewoźny3 dni temu

  Nigdy, nigdy, ale to k... przenigdy nie będę się zwracał "proszę Pana" do kogoś kto kazał mi spierdalać. Rozumiem, że nagrywający chciał chamstwu przeciwstawić kulturę, ale to jego "proszę Pana" było bardzo nie na miejscu, ja się poczułem zażenowany. Cham odczytuje to jako oznakę twojej słabości, a nie moralnej wyższości, którą on i tak ma w dupie. Człowiek który mówi do mnie prosto w oczy żebym spierdalał musi liczyć się z możliwością, że dostanie ode mnie w ryj. Człowiek który celowo by mnie potrącił na chodniku, a potem lekkomyślnie wysiadłby z samochodu i kazał mi spierdalać z całą pewnością nie usłyszałby ode mnie "proszę Pana" tylko bym mu wyjebał w ten głupi ryj ktokolwiek by to nie był. Nawet w sensie prawnym nagrywający miał do tego prawo, został staranowany samochodem i zwyzywany, miał prawo się bronić. A on, pizda taka, na proszę Pana do niego, z jakim szacunkiem do Pana złamasa z Toyoty, aż mi wstyd za niego. Kulturalnie to należy traktować ludzi kulturalnych, a chama jak chama. Nie zawsze warto przypierdolić takiemu bo jak rozumiem nie to było intencją nagrywającego żeby eskalować konflikt, ale zawsze warto przynajmniej odpuścić sobie okazywanie chamowi szacunku poprzez formę "proszę Pana".

 • chding zuure

  chding zuure

  3 dni temu

  Nagrywający to kretyn

 • Kamii1987
  Kamii19873 dni temu

  Kierujący definitywnie ma wszystko w dupie heh.

 • Ale Jaja
  Ale Jaja3 dni temu

  Tak się zapomniał w nagrywaniu chamów, że nagrał sam siebie :) Miejmy nadzieję, że filmowiec beknie za wywołanie awantury i szkody jakie spowodował.

 • Adam Majewski

  Adam Majewski

  2 dni temu

  Jakie szkody?

 • y x
  y x3 dni temu

  Kierwoca Mógł poruszać się alejką parkową, jeśli stanowiłą np dojazd do posesji, a zapewne tak było, mógł posiadać adekwatne pozowlenia na poruszanie się tą drogą, lub wcale, jeśli administrator obszaru nie zapewnilinnego dostępu do jego posesji, pomijam kwestie zachowania kierowcy, to już są sprawy poza przepisami, z którymi walzcy pan obsztyfity samochodoza, ale dodać należy, że pan obsztyfity samochodoza sam sobie jest winien prowokacyjnym zachowaniem, a nie każdy jest mamą z dzieckiem i nie będzie grzeczny, zwlaszcza jeśli, np z jakiś wzlęgdów ma na przyklad robote do zrobienia na swojej posesji, brak dojazdu bo organa zawalily i nie ma innej drogi jak przez park, a na dordze jedynej możliwej stoi jakiś tam nagrywający i jescze się awanturuje....

 • Julita Matysiak
  Julita Matysiak3 dni temu

  Kawał chama reszta kurwy

 • kmpwta
  kmpwta3 dni temu

  Onet napisał, że "szeryf z kamerą" zniszczył auto i w ogóle sapał się zamiast przepuścić.

 • kmpwta

  kmpwta

  3 dni temu

  @Ale Jaja przecieŻ widać, że został potrącony.

 • Ale Jaja

  Ale Jaja

  3 dni temu

  Przecierz widać że niszczył!

 • Leszek Zatyka
  Leszek Zatyka3 dni temu

  Mam nadzieje że ten ..el z Mokotowa będzie miał rozmowę z niebieski?? To jest napaść kwalifikowana z niebezpiecznym narzędziem 5 lat i jako taka powinna być zgłoszona . A nie jako wypadek czy potrącenie. PS. Zachowanie tego buraka uprawnia do obrony koniecznej i zatrzymania obywatelskiego. Gaz, paralizator , baton mogły by iść w ruch bo koleś stanowił zagrożenie dla życia i zdrowia. Dlatego proponuje noszenie i nie banie się używania przez waszą ekipę takich akcesoriów. Pozdrawiam.

 • SEKI
  SEKI3 dni temu

  Czy po naruszeniu Twojej nietykalności (popychanie itp.) nie miałeś prawa się bronić? Np. Tekst: Właśnie została naruszona moja nietykalność, zostałem zaatakowany przez agresywnego osobnika. Teraz będę się bronił... I obić gościa. O próbie przejechania nie wspominając.

 • Ale Jaja

  Ale Jaja

  3 dni temu

  Nagrał film jak napadł na kierowcę, to trudno będzie kitować że bronił się.

 • PIOTR WIŚNIEWSKI
  PIOTR WIŚNIEWSKI3 dni temu

  Mam Wrażenie że tylko wkurwiacie ludzi. Byle jako szeryf pokazać że to ja mam rację i chooy.

 • donlevy1978

  donlevy1978

  3 dni temu

  @Ale Jaja Jakie szkody?

 • Ale Jaja

  Ale Jaja

  3 dni temu

  Może im przejdzie gdy zapłaci za szkody. Sam nagrał jak niszczy samochód.

 • FaraON
  FaraON3 dni temu

  Dziś byliście w Esce

 • donlevy1978

  donlevy1978

  3 dni temu

  Poka linka

 • szary tapicer
  szary tapicer4 dni temu

  W momencie potrącenia automatycznie broniąc się wskakuję na przednią szybę próbując uniknąć uszkodzeń ciała i pan dalej nie jedzie ...

 • donlevy1978

  donlevy1978

  3 dni temu

  @Ale Jaja ale jaja z Tobą

 • Ale Jaja

  Ale Jaja

  3 dni temu

  Dzięki temu więcej zapłacisz za naprawę samochodu.

 • Soinas Doyi

  Soinas Doyi

  3 dni temu

  Kary zalezne od dochodu, wysokie kary to jedyna szansa na to, zeby bylo w miare normalnie.

 • Robimy Kółka
  Robimy Kółka4 dni temu

  Dlatego powinno się nosić gaz, popycha Cię raz, drugi i dostaje gazem po głupim ryju przez co nie jedzie dalej.

 • Soinas Doyi

  Soinas Doyi

  3 dni temu

  rzeczywiście cham i prostak - oczywiście autor nagrania, taka menda - ormowiec z zamiłowania

 • chding zuure
  chding zuure4 dni temu

  Chciałem coś napisać, ale nie mam zamiaru się wkurwiać.

 • parsiwalus
  parsiwalus4 dni temu

  Nie odpuścił bym za chuja

 • parsiwalus

  parsiwalus

  3 dni temu

  @donlevy1978 Szkoda wchodzić nawet w polemikę, właśnie takie sytuacje utwierdzają mnie w przekonaniu, że wiele osób jest w jakiś sposób, albo nie wykształcona albo uboga intelektualnie

 • donlevy1978

  donlevy1978

  3 dni temu

  @parsiwalus On już drugi raz napisał byłysnOłeś. A już raz go poprawiałem.

 • parsiwalus

  parsiwalus

  4 dni temu

  @chding zuure bystry jesteś jak woda w klozecie ***

 • chding zuure

  chding zuure

  4 dni temu

  no ale błysnołeś!!!!jak flesz od smieny!!!!

 • Boguś
  Boguś4 dni temu

  następnym razem polecam trzymać w ręce pęk kluczy ;)

 • Boguś

  Boguś

  3 dni temu

  @y x przecież go potrącił xDDD Mówię o kluczach do domu na przykład, nie do srub xD Wywracasz się na maskę z kluczami w ręce i pamiątka zostaje ;)

 • y x

  y x

  3 dni temu

  Oj nonto zwyczajnie się doigra jak tak zrobi wyłapie sztukę a w sądzie nic nie ugra ktoś powie, że bronił mienia

 • NoMoney
  NoMoney4 dni temu

  policja się tym już zajmuje , to zgłosić na tv...szkoda że z liścia nie dostał , aaaa skoda ręki bo to by go kultury i tak by nie nauczyło....ale szacunku do innych może????Z liścia mu bym dał jako pouczenie od obywatela(wcześniej pauze w tel)

 • gotchisc
  gotchisc4 dni temu

  Według mnie autor to dzban

 • ignac brzęczyszczykiewicz
  ignac brzęczyszczykiewicz4 dni temu

  Nagrywający to kretyn

 • Piotr Bojar
  Piotr Bojar4 dni temu

  No właśnie.. A co mnie to obchodzi.. Tekst samolubnego szeryfa. Powinno cie to interesować nadgorliwy trolu.. Tego drugiego auta pod koniec filmu nie zatrzymywales? Wszystko można załatwić z klasą a tobie tej klasy zabrakło. Kiedyś trafi kosa na kamień...i popukasz ale głową o asfalt;)

 • Logik
  Logik4 dni temu

  Za takie zachowanie to już go z domu żona wywaliła, więc jedzie królewicz...

 • Logik
  Logik4 dni temu

  Noś gaz ze sobą i duże klucze od domu. Zawsze się możesz ratować przed upadkiem... mając klucze w dłoni.

 • eMDe
  eMDe4 dni temu

  Chamisko. On prosi rugając i wyzywając - no no. Matka go tego nauczyła, czy kolega gdy sprzedawał przyczepkę? Nasze przepisy powinny takich jegomości ładnie karać. A nie odwalać cyrk i traktować pobłażliwie no bo... Nie ma no bo. Pizdusie tak ochoczo wlepiają mandaty za maseczki, to niech zrobią coś z tymi niedzielnymi kierowcami.

 • Remixios
  Remixios4 dni temu

  Tak jestem w pracy, kurwa remontuje ten park, spierdalaj ahahha wyjaśnił leszcza hahahahaha, dla Pana z Toyoty zimne duże piwo może zrobimy rzutke żeby jakby to osobnik zgłosił ewentualnie pomoc dla Pana prawna?

 • Logan11thMEU
  Logan11thMEU4 dni temu

  zalatwcie sobie naklejki na szybe zeby nie moznabylo odjechac

 • darknes750
  darknes7504 dni temu

  Ciekawe jak byś miał 2 metry i 140 kg to co by zrobil

 • Rafal Brodowicz
  Rafal Brodowicz4 dni temu

  Najciekawsze jest to, że nikt nie zauważył jak dużą manipulacja ze strony nagrywającego jest ten filmik. Gość wraca alejką z miejsca gdzie prowadzone są prace w parku. Czeka na przejazd samochodu jadącego do miejsca robót ,nagrywa zgrywając nieświadomego jakichkolwiek prac z tyłu biednego pieszego. I myśli sobie nagram go, będę szeryfem i go wylegitymuje. A co? Przecież mogę , bo tak sobie pomyślałem. A wkurzę gościa i to pewnie nieźle. A co ja mam czas , mam telefon, nagram będę miał fajna oglądalność. Może jak go dobrze zablokuje i się wkurzy to odwali jakiś cyrk albo choć łaciną zarzuci🙃 ale mam chytry plan. No i proszę, udało się. Trafił na zdenerwowanego dzbana, który odwalił cyrk! Udało się!

 • Bartłomiej Pastuszczak
  Bartłomiej Pastuszczak4 dni temu

  rzeczywiście cham i prostak - oczywiście autor nagrania, taka menda - ormowiec z zamiłowania

 • Jan Skiba
  Jan Skiba4 dni temu

  Kary zalezne od dochodu, wysokie kary to jedyna szansa na to, zeby bylo w miare normalnie.

 • vinasu maaj

  vinasu maaj

  4 dni temu

  zachował

 • Wojtek m
  Wojtek m4 dni temu

  Samochodoza -choroba psychiczna w Polin,swój początek zaczęła w roku 2004 Brak reakcji milicji granatowej

 • vinasu maaj

  vinasu maaj

  4 dni temu

  Z całym szacunkiem dla nagrywającego ale nie musicie szukać afery na siłę. Widać że gościu jedzie na budowę. Fakt jego zachowanie tragiczne. Mógł zadzwonić na police i

 • Pati B
  Pati B4 dni temu

  no ale błysnołeś!!!!jak flesz od smieny!!!!

 • Adam Majewski

  Adam Majewski

  4 dni temu

  BłysnĄłeś

 • ChrisZ
  ChrisZ4 dni temu

  Gdzie on będzie kurwa wycofywać z tą przyczepą, ciężko jest mu pozwolić przejechać? Strata czasu obu stron. No cóż... nagrywającego ego nie pozwala ustąpić.

 • Jar Po
  Jar Po4 dni temu

  Zawsze trzeba mieć klucze w dłoniach...

 • Kacper czapi
  Kacper czapi4 dni temu

  czy to nie muzyczka z fargo 0:17

 • Ela Tosia
  Ela Tosia4 dni temu

  A ja dodam od siebie- brawa dla chłopaka, który się zatrzymał i pomoc zaoferował 🙌

 • Golem
  Golem4 dni temu

  na terenie tego parku stoi komisariat policji, ul chodecka

 • kaspi
  kaspi4 dni temu

  Za robotę się weź a nie nagrywanie cymbale

 • emilkiwi
  emilkiwi4 dni temu

  Powoli i Polska zamienia się w Rosję 🤬🤬🤬🤬

 • Khatagi
  Khatagi4 dni temu

  gaz pieprzowy kup

 • Gucior
  Gucior4 dni temu

  Człowieku lecz się taka ludzka rada. Szukasz na siłę sensacji i prowokujesz ludzi. Albo jesteś takim tłukiem to w tym wypadku przepraszam. Luty zima klient wjeżdża na teren parku z przyczepą jadąc w kierunku obudowanego terenu prac. Ma światła awaryjne włączone. Jeżeli byłeś taki ciekawy trzeba była podejść do kierownika i zapytać się czy ten Pan ma prawo wjazdu i wtedy robić zadymę. Masz szczęście że facet był opanowany i za to uderzenie w maskę samochodu nie dostałeś w ryj. Powinien wezwać policję i zgłosić uszkodzenie mienia. Ten filmik świadczy w tym wypadku tylko o TObie zachowałeś sie jak typowy Janusz szukający na siłę sensacji.

 • paoloz0514
  paoloz05144 dni temu

  kierowcy nic nie usprawiedliwia ale w tym konkretnym przypadku autor doskonale wiedział co chce osiągnąć - oj słabe to. Kilka razy byłem świadkiem sytuacji gdzie ktoś wyciąga tel i zaczyna nagrywać, co potem wyrwane z kontekstu daje błędny obraz i hejt na kierowcę. Jak już wiele osób napisało nadgorliwość gorsza od faszyzmu.

 • Black Shadow
  Black Shadow4 dni temu

  ja raz chciałem zaparkować na chodniku bo musiałem coś załatwić a wokół nie było żadnego legalnego miejsca. ale przypomniałem sobie wasz filmik i zawróciłem, straciłem kolejne 10-15 min na znalezienie miejsca jakieś 500m dalej w pobocznych uliczkach.

 • Rosyjska Ruletka
  Rosyjska Ruletka4 dni temu

  No co jak co ale koleś przyjechał remontować park wygląda na jakiegoś nadzorce a jechał z przyczepą w której były pewnie jakieś plany budowy. A musiał jakoś tam dojechać więc tak naprawdę prawdziwym chamem przeszkadzającym w pracy jest autor nagrania

 • PanCeglak
  PanCeglak4 dni temu

  Niezły kretyn z kamerą.

 • bilisha coli
  bilisha coli4 dni temu

  Jestem kompletnie zszokowany tym co widzę. Masakra. Gratuluję wytrwałości i konsekwencji.

 • Le Ny
  Le Ny4 dni temu

  Z całym szacunkiem dla nagrywającego ale nie musicie szukać afery na siłę. Widać że gościu jedzie na budowę. Fakt jego zachowanie tragiczne. Mógł zadzwonić na police i wtedy to Ty byś się tłumaczył z utrudniania ruchu oraz tak naprawdę z niepotrzebnego ich wzywania. Na szczęście dla Ciebie trafiłeś na wariata który zachował się jak się zachował

 • bilisha coli

  bilisha coli

  4 dni temu

  Cytat: auto-świat.

 • Mojeimie Mojenazwisko
  Mojeimie Mojenazwisko4 dni temu

  Kierowca w jednym ma rację - "poszedłbyś do pracy, brudasie".

Kolejny