Spotkanie premierowe w Krakowie (22.10.2018r.)

Zapraszam do obejrzenia nagrania ze spotkania promującego moją najnowszą książkę "Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju" w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Więcej o książce: plclip.info/show/iq9opaqaZn6Yon4/wideo
Książkę można nabyć na mojej stronie: ksiazki.jacekbartosiak.pl/
Facebook: mecenas.jacek.bartosiak/
Twitter: BartosiakJacek

Komentarze

 • Raafkus Nowak
  Raafkus NowakRok temu

  ale z tym nie najmłodszym wiekiem to pojechał jak siedemdziesięcio latek

 • Wojtek Mikolajczuk
  Wojtek Mikolajczuk2 lat temu

  Te same dźwiękowe spostrzeżenia co Tom LobO....bolączka wszystkich wykładów Pana Bartosiaka.Wynika z tego że dbają o dźwięk przypadkowi ludzie i ta ,,bylejakość'' zawsze się przebije.

 • Lukasz Raczek
  Lukasz Raczek2 lat temu

  dajcie publice tube, będzie lepiej słychać niż przez ten pseudo-mikrofon....

 • Kraicek
  Kraicek2 lat temu

  Mądrego to miło posłuchać.. i dać siedemsetnego plusa, brawo. Zacznijmy w końcu myśleć na poważnie o naszym geostrategicznym położeniu, uświadomić sobie realne szanse i zagrożenia, a nie ciągle trawić banały o przyjaźni między państwami i patrząc na politykę i światowy handel przez różowe okulary jedynie słusznych mediów zajmujących się na co dzień problemami dziesiątego znaczenia.

 • Robert Smyka
  Robert Smyka2 lat temu

  1:13:11 Warszawa leży w Kotlinie Warszawskiej. Jest to jeden z niewielu regionów geograficznych w Polsce o koncentrycznym układzie hydrograficznym- rzeki ze wszystkich stron spływają ku centrum. Wypływa tylko Wisła. W czasie zlodowacenia Wisły( Bałtyckiego, Vistulianu) było tu nawet jezioro zastoiskowe, które pozostawiło po sobie osady ilaste. Jak widać ta kotlinka ściąga nie tylko wody, ale i obce armie. Co do pradolin, to w tym rejonie istotne są dwie: Warszawsko- Berlińska i Toruńsko- Eberswaldzka - ich istnienie też zawdzięczamy zlodowaceniom.

 • Tomek Nowacki
  Tomek Nowacki2 lat temu

  Dodam jeszcze że żaden człowiek który był członkiem solidarności choćby przez 1 dzień nie powinien dostać ani emerytury ani renty ani żadnego zasiłku od naszego bantustanu- ludzie którzy nasrali na własne państwo powinni przymierać głodem na starość za to jakie warunki sami stworzyli kolejnemu pokoleniu.A wszystkie rządy po 89 plus ludzie pracujący w propagandzie na wszystkich kierunkach politycznych powinni zostać rozstrzelani nawet bez przeprowadzania żadnych procesów sądowych.W sumie byłoby to jakieś 10-15 tys. ludzi ta hołota nigdy nie powinna objąć poważniejszego stanowiska niż machanie łopatą w rowie.Niestety jaki naród mamy takie elity po 89 sobie wybrał - powieście się demokraci, ja jestem monarchistą na wybory nie chodzę a ludźmi biorącymi w nich udział i czynny i bierny brzydze się.

 • Tomek Nowacki
  Tomek Nowacki2 lat temu

  Widać że Bartosiak to zwykły agent wpływu amerykańskiego imperializmu- zresztą znamienne jest to że w mediach pojawił się jakieś 3-4 lata temu kiedy CHiny zdetronizowały w 2014 r USA na miejscu 1wszej potęgi świata. Dziś(2018) Chiny 20,5% udziału w procesach sterowania międzynarodowego, USA 15,2% i dynamicznie tracą a Chiny dynamicznie rosną, Niemcy 6%,Rosja 8% a Polska 1,35% w tym tak wyśmiewanym przez Bartosiaka PRL w 1978 osiągneliśmy około 2,2% toteż swołocz zwana solidarnością przy udziale amerykańskiej kasy rozpieprzyła nam Państwo wtedy a styropianowcy rządzą do dziś.Rozwalili nam państwo bo rosneliśmy w siłe zbyt dynamicznie a później wyprzedali cały majątek zbudowany za Gierka. Dziś efekt rządów styropianowców i różnych takich agentów jak Bartosiak wyszkolonych i zaprogramowanych na zachodzie- np.Balcerowicz czy Tusk to 3-4 mln. emigracji, katastrofa demograficzna, długi w porównaniu z Gierkowskimi 2 razy większe w stosunku do wartości majątku trwałego Polski a ignoranci zachwycają się jakimiś bajdurami o pomostach czarnomorskich.Dodam jeszcze że styropianowcy nie zdołali przez 30 lat stworzyć żadnej ideologii któraby służyła polskiemu państwu jego rośnięciu w siłe, mamy tylko propagandowe hasełka no i ewentualnie ideologie naszego amerykańskiego suwerena czyli liberalną demokracje zakrywającą faktyczną ideologie USA ale i Niemiec czyli Imperializm.Ruscy to też imperialiści-Stalin śmiał się z pożytecznych idiotów- komunistów na zachodzie, a u siebie w Rosji po objęciu władzy robił rozwałke starej bolszewickiej głównie żydowskiej kadry. Polecam wszystkim Narodową Akademie Informacyjną i oswajanie się z rocznikiem danych statystycznych zamiast słuchać bajdurzenia agenta wpływu. I taki amerykański agent zostanie szefem CPK chyba tylko amerykańskie firmy zarobią na budowie tej utopi a my jak zwykle zapłacimy. USA wysśie nas z kasy za broń ochrone gaz a później sprzeda ruskim i niemcom anglosasi od zawsze prowadzą polityke w ten sposób- o tym Bartosiak wam nie powiedział?Mają taką tradycje wykrwawiania sojuszników(wasali) od setek lat.

 • Janek Dyzma

  Janek Dyzma

  2 lat temu

  Ważne,że ma posadę , książkę sobie napisze i ma wyznawców sekty geopolityczne dyrdymały Bartosiaka.

 • Sajmon RAGINIS
  Sajmon RAGINIS2 lat temu

  Wiedza wiedza szeroka, mamy swoje małe watki ale szeroko kto kogo informuje - NIKT- Dzięki Jacek!!!

 • Dogen4
  Dogen42 lat temu

  O systemie 5 G zalecam Panu Barosiakowi ostrożnie sie wyrażać. Bo to pułapka podoba jak wydobycie gazu łupkowego. Bardzo szkodliwa technologia.

 • Berlin93
  Berlin932 lat temu

  Pytanie. Co może zrobić zwykły obywatel RP aby zwiększyć siłe naszego kraju? Jakieś porady, wskazówki?

 • Sc Arlet

  Sc Arlet

  9 miesięcy temu

  Nie hejtowac Polak Polaka. Wspierać zawsze i mówić o swoim kraju zawsze dobrze. Wyrzucić ze słownika: " to takie polskie", " typowe dla Polaków", jeśli się wymienia jakaś wadę narodową. Każdy naród takie ma, ale szukajmy plusów. Blokować trolli piszących źle o Polsce w różnych postach. I do cholery wstać z kolan. W swoim zachowaniu być dumnym Polakiem, marzyć o swoim silnym kraju, działać i szanować j. polski, za który ginęli nasi dziadowie. Wyrzucić " pankejki i autfity". Uczyć dzieci czystej polszczyzny i czytać książki historyczne, żeby docenić swoją historię i przodków.

 • Paweł Łukomski
  Paweł Łukomski2 lat temu

  Genialne przedstawienie sytuacji Rosji- Zbigniew dylewski-rosja

 • Mieczysław Sylwester Kazimierzak
  Mieczysław Sylwester Kazimierzak2 lat temu

  Bóg MAMONA tworzy CYWILIZACYJNĄ MIESZANKĘ,przed którą przestrzegał Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE. Wyeksponował ŻYDOWSKĄ nazywając ją CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI. W ramach wolności mieszanka cywilizacyjna,której doświadczamy jest pod wpływem tych właśnie wartości.Ten polski filozof pozostawił po sobie POLSKIE LOGOS A ETHOS.Do węgierskiego przekonał swoich pobratymców Victor Orban,kto przekona Polaków do swojego?! Tragiczna śmierć mojego brata Janusza pokazała jak aktualnie we wrocławskich warunkach za KORUPCJĄ KOŚCIELNO-DUCHOWĄ poszła ŚWIECKA.

 • Joe McCohn
  Joe McCohn2 lat temu

  Jacek fajnie / ale my to już wszystko kumamy ! Wszystkie makindery i pomosty i projekcje siły. My już tych teorii nałykalismy się od ciebie full! To co mówisz tu jest wszystko odtwórcze - ale CO DALEJ ??? Co ty będziesz robił ? Co z CPK ? Co z NATO ? Co z Trumpem ? Kiedy wojna ? Z kim ? Jak ? Jak nasze armia , wojsko i polityka powinny wyglądać ? Jak powinna rozwijać się nasza armia? Czy PiS jest ok w polityce zagranicznej czy nie? Czaputowicz?

 • Robert Ciesluk

  Robert Ciesluk

  2 lat temu

  Tylko przyłączenie Sudanu do Izraela da Polsce bezpieczeństwo.

 • Robert81
  Robert812 lat temu

  Chciał bym zęby wszystko było falą

 • Masa krator
  Masa krator2 lat temu

  W takim razie lektury na ten tydzień polecane przez pana Bartosiaka: "Dysproporcje" - Eugeniusz Kwiatkowski "Rzecz najważniejsza Polska"- Eugeniusz Kwiatkowski

 • Fringe Fringe
  Fringe Fringe2 lat temu

  Zybertowicz to debil

 • Mateusz Przegon
  Mateusz Przegon2 lat temu

  Piszę z ubolewaniem, co podkreślam, ale coraz częściej mam wrażenie, że opowieści Pana Mecenasa Jacka Bartosiaka to jedna wielka blaga i element amerykańskiego 'strategicznego zarządzania percepcją' tych z nas, którzy złapiemy się na ten lep. Na lep opowieści o Międzymorzu, Trójmorzu, ABC, itp... A może to tak naprawdę opowieść o Strefie Zgniotu, Kordonie Sanitarnym między Niemcami, a Rosją, a przy okazji zablokowanie / kontrolowanie domniemanej końcówki Pasa i Szlaku...?

 • 9re9or
  9re9or2 lat temu

  www.nytimes.com/2018/10/19/world/americas/mike-pompeo-panama-china.html odpowiedz do przed ostatniego pytania o Paname

 • Jarosław Urbaniak
  Jarosław Urbaniak2 lat temu

  Marzeniem mym byłaby zmiana ustroju , dająca władze prezydentowi. A prezydentem byłby Jacek Bartosiak

 • skrecu2
  skrecu22 lat temu

  spotkanie premierowe z Krakowie zupełnie inne niż to Warszawskie

 • Andrzej Stoszek
  Andrzej Stoszek2 lat temu

  nastepny tutul od srodziemia do arktyki

 • KH KH
  KH KH2 lat temu

  No cóż, ciekawa sprawa z nagłym powołaniem Bartosiaka na szefa PCK.....i do tego działalność w Potomac Foundation...czas pokaże, czyją kartą pogrywa...Wg Bartosiaka tzw. reżimy kontrolują swoje społeczeństwa, a świat zachodni to niby oaza wolności i totalny brak cenzury w internecie j poza nim :) Generalnie jeden ze słabszych jego wykładów...

 • jacob kopi
  jacob kopi2 lat temu

  Chipy pod skora w Szwecji

 • jacob kopi
  jacob kopi2 lat temu

  www.independent.co.uk/life-style/gadgets-and-tech/news/sweden-cyborg-rfid-chips-biohackers-biohax-a8601601.html

 • Tomasz200010
  Tomasz2000102 lat temu

  I wtedy wchodze ja...

 • Tomek Pinek
  Tomek Pinek2 lat temu

  Zachwyty nad Bartosiakiem dowodzą tylko jak słabo wykształceni są jego słuchacze.

 • marcin z.
  marcin z.2 lat temu

  Witam, tak się zastanawiam, weszła do sprzedaży książka Niebezpieczne Związki Donalda Tuska - Wojciech Sumlińskiego i Tomasza Budzyńskiego, fakty może i znane ale teraz głoszone oficjalnie pro publico bono i poparte zdaniem autorów twardymi dowodami - dokumentami... i cisza, nic, czy w normalnym kraju to nie powinno być tsunami ? Powiedźcie mi dlaczego PiS tak walczące z Tuskiem dało szlaban informacyjny w swoich mediach na tę książkę ? Możecie to racjonalnie wytłumaczyć ? Czy nasz bantustan jest cały zamoczony w układy mafijno-złodziejsko-agenturalne ? Brak słów.

 • rtre

  rtre

  2 lat temu

  Tusk jest nietykalny, za duże siły za nim stoją. A w Polsce i tak nie rządzą Polacy. I PiS i PO wyszło z fujary Kiszczaka. To jedna banda. Za Morawieckim stoją Żydzi a za Tuskiem Niemcy. Ot cała historia. Czego Sumliński nie weźmie na tapetę typów z PZPR którzy zadomowili się w pisie? Strzela do jednej bramki a po drugiej stronie stoją tacy sami. Widać kto to zleca.

 • Szwagier Waldek
  Szwagier Waldek2 lat temu

  *Wybór dra Bartosiaka na prezesa CPK to świetny wybór* Ale tak jak dr Targalski obawiam się czy *zawistne miernoty z czerni pisowskiej nie będą kopać pod Nim dołków "dla dobra Polski"* Nie twierdzę, że wszyscy w PiS tacy są, ale wiem, że w Zjednoczonej Prawicy trwa zacięta walka o władzę i stanowiska. Bardzo chciałbym żeby Panu Jackowi się udało.

 • Marty Whey
  Marty Whey2 lat temu

  Dugin juz w 1994 powiedział w wywiadzie, ze dla Polaków zostanie wymyślona mitologia rasistowskiego antykatolickiego słowińaskiego poganizmu, co teraz nieudolnie czynią

 • Marcin Tomczak
  Marcin Tomczak2 lat temu

  Kiedyś słuchałem audycji 3 strony świata w radiowej trójce i czasami coś przeczytałem w tygodnikach odnośnie geopolityki ale od kiedy pierwszy raz usłyszałem Pana Jacka Bartosiaka mam cały czas wrażenie że nic kompletnie nie wiedziałem o świecie. Młode pokolenie ma coraz więcej ludzi których można naprawdę posłuchać i się nad naszą historią zastanowić.

 • Andrzej Rudnik
  Andrzej Rudnik2 lat temu

  J. B. to anglosaski punkt widzenia, nie polski. CPK to amerykanski hub przeladunkowy wojska. Jak juz nas kolejny raz spala to przyleca nowe pany scyzorykiem chrzczone.

 • Jasko jasko
  Jasko jasko2 lat temu

  No i książki dotarły. Super sprawa, szczególnie dla młodego urzędnika jak ja :D

 • Kris
  Kris2 lat temu

  Bartosiak! Usypiaj dalej ludzi. Ja nie jestem taki głupi jak reszta.

 • Wiesław Łamaga

  Wiesław Łamaga

  2 lat temu

  Zmanipulował Pan wypowiedz ks. Jacka więc wypadałoby przeprosić.

 • Wiesław Łamaga

  Wiesław Łamaga

  2 lat temu

  Tylko, że Pan robi swoje materiały manipulując a to jest kłamstwo. Poźniej ludzie obrazaja ks. Jacka. Tak samo moge Panu podac link gdzie Pan Potocki mowi o zydach ze smierdza itd i nikt mu nic nie zrobil.. Mam nadzieje, że będzie miał Pan odwage i zrobi film, który sprostuje te oszczerstwa.

 • Wiesław Łamaga

  Wiesław Łamaga

  2 lat temu

  Pan Marcin nawet tutaj, akurat co do Bartosiaka to sie z Panem zgadzam, ale ks. Jacek juz odpowiedzial na Pana zarzuty prosze zobaczyc i nie klamac

 • Maciej Nowak
  Maciej Nowak2 lat temu

  Z całym szacunkiem dla dr. Bartosiaka, ale jak prelegent co drugie pytanie odpowiada, że nie może odpowiedzieć z takich czy siakich powodów, sprawia że jego wiarygodność spada jak kamień. Innymi słowy, albo kogoś interesuje prawda naukowa, albo reprezentuje czyjeś interesy. Tertium non datur.

 • kai89tracid
  kai89tracid2 lat temu

  Egipt cieple kraje itp do pracy za granice wyspy i północ Polskich Inwestycjy za granicą mozna lupą szukac w samym kraju wszystko ledwo człapie przecietny polak martwi się czy bedzie mu starczyc na benzyne i czy spłaci kredyt itp gdzie my cos mamy ekspansowac kiedy mało który zdaje sobie sprawe z mechanizmów ekonomi,inwestycji i co najwazniejsze edukacji (ludzie skonczą szkołe i prze z reszte swojego zycia wiedze czerpią z telewizji) przykre ale prawdziwe ludzie myśla ze budowana jest u nich fabryka bo gmina w ktorej zyja jest taka zajebista nie biorąc innych czynników pod uwage - takie wiejskie podejscie tylko przeciwienstwo tego o czym jest mowa u Bartosiaka

 • borowski2006
  borowski20062 lat temu

  #dźwięk pytania z sali lepiej słychać na słuchawkach

 • YAZZ
  YAZZ2 lat temu

  JB kładzie laskę, został prezesem firmy budujacej CPK.

 • Czesio Czesławski
  Czesio Czesławski2 lat temu

  BARTOSIAK Jacek na prezydenta!

 • Wiesław Łamaga

  Wiesław Łamaga

  2 lat temu

  prezydenta chyba Polin

 • Kociewiak
  Kociewiak2 lat temu

  6:40 słychać odniesienia do ostatniej recenzji książki JB dokonanej przez Leszka Sykulskiego.

 • Peter Proga
  Peter Proga2 lat temu

  JB na prezydenta !!!

 • Kociewiak
  Kociewiak2 lat temu

  Pan JB chyba jeździ z własnym sprzętem :) Nie dziwię się :)

 • Kris
  Kris2 lat temu

  Sprytne opowiadanie o potężnej Polsce ,a my widzimy dookoła ,że upadamy. To jest właśnie Amerykański punk widzenia. Nie ważne co z Polską się stanie ,ważne ,żeby tu były wojska Amerykańskie.

 • Jacob Jo

  Jacob Jo

  2 lat temu

  Nie jestem w czepku urodzony tylko zawziety. Nie narzekam tylko wierze i robie to co umie i mogę zrobić. Kupuje polski cukier, kupuje jabka na targu. I robie swoje na skalę która mogę. W skali mikro produkuje i sprzedaje polski towar. Ale coś robię a nie pierd..ole ze Bartosiak zły itp. Swoją wizja daje mi power. Widzisz innych pozytywnych polityków?

 • Kris

  Kris

  2 lat temu

  @Jacob Jo Jak Polskie jak my nie mamy huty.Nawet woda jest w obcych rękach Nestle Coca Cola. Chyba żyjemy w innych krajach. Rolnikowi świni nie wolno zabić. Może jesteś w czepku urodzony.

 • Jacob Jo

  Jacob Jo

  2 lat temu

  Da sie ? ....da sie

 • Jacob Jo

  Jacob Jo

  2 lat temu

  @Kris mam 42 lata prowadzę polska firmę zatrudnia 10 ludzi. Produkujemy części samochodowe. Każdego roku coraz bardziej w mojej skali mikro sprzedaje polskue czesci na zachód. Nie pie..dole glupot nie żale się tylko robie swoje.

 • Kris

  Kris

  2 lat temu

  @Jacob Jo Jakiej przeciwnej stronie? Pokaż mi Polski samochód ,pokaż mi Polski ciągnik pokaż mi Polskie piwo. Chłopie Polska jest przejęta przez żydów Amerykańskich ,a ty mi mówisz ,że ja służę obcej stronie? To ty jesteś nieświadomy. Żyjesz w kraju którego nie znasz.Ja chcę ten kraj uratować to co jeszcze zostało. Życzę rozumu.

 • Tommy LobO
  Tommy LobO2 lat temu

  Przepraszam doktorze ale po co sesja pytań skoro nie może Pan na żadne odpowiedzieć ❓ To o co pytać? Dlaczego pierwiastki ciężkie powstają tylko w wybuchu supernowej i dlaczego Miś Uszatek ma klapnięte ucho❓ „Nie mogę odpowiedzieć, nie powinienem odpowiedzieć, nie mogę bo to łączy się z polityką.” A o czym my tu gadamy❓ O splataniu cząsteczek w mechanice kwantowej❓❗️ Słabizna, panie doktorze Bartosiak. Poziom ogólności czyli gadanie o niczym❗️ Łapa w dół 👎

 • Sc Arlet

  Sc Arlet

  9 miesięcy temu

  Po co hejtujesz skoro wykład ci nie pasuje? Omiń i poczytaj Onet... Tam wszystko jasne, głośne, i odpowiedzi są oraz kulturalne komentarze... Nie wypowiadaj słów " polskie dziadostwo" bo mówisz o sobie. No chyba że nie o sobie... Wtedy wszystko jasne.

 • aghrrrr
  aghrrrr2 lat temu

  Pana Jacka dobrze słychać, ale pytania z sali okropnie. Piękne dzięki za szybki wrzut nagrania no i ogólnie bardzo ciekawy wykład - zaiste nieco inny niż zwykle. Dziękuję również za te różne smaczki typu jak zaczęła się pana współpraca z Potomac Foundation (co wcale nie wyczerpuje tematu jak zainteresował się pan praktycznie geopolityką, zaczął pisać o tym itd. liczę, że w przyszłości nam pan uchyli rąbka tajemnicy).

 • Aaa Aaa
  Aaa Aaa2 lat temu

  Bartosiak ma nieco zbliżone poglądy co autor Milczących Psów więc posłucham.

 • Mateusz Stanisławski
  Mateusz Stanisławski2 lat temu

  Jest pan według mnie najlepszym co się mogło przydarzyć Polsce od 18 lat będzie pan zapamiętany w przyszłości obok takich tuz jak np.Romer zasługuje pan na to za to co pan robi dla młodego pokolenia które szczególnie interesuje się geopolityką głownie dzięki panu ponieważ umie pan przedstawić każde zagadnienie w sposób ciekawy dla odbiorcy co jest niezwykle istotne w dotarciu do młodych ludzi pozdrawiam geniusza geopolityki polskiej początków 21 wieku :)

 • andrzej nowakowski

  andrzej nowakowski

  Rok temu

  JB otworzył nam wszystkim oczy . Dzięki takim ludziom Polska ma szanse obudzić się z dziejowego letargu . Wykłady JB powinny być obowiązkowe dla każdego Polaka .

 • Akslop Forever
  Akslop Forever2 lat temu

  Niestety ale rzeczywistosc ktoro przedstawia Dr Bartosiak nie podoba sie pewnym libelarnym elitom ktore chco zrobic z Polski dojoco krowe dla niemiec, rosji I narodu wybranego

 • tatra25

  tatra25

  2 lat temu

  Te elity, które dążą do osłabienia roli Polski wobec sąsiadów reprezentujesz ty - skrajnie prawicowy, prorosyjski, trolujący dla Putina przygłupie. To tacy jak ty są pożytecznymi idiotami Rosji, świadomie lub nie maniupulowanymi przez rosjan...

 • Tomasz Krasiński
  Tomasz Krasiński2 lat temu

  39:44 Uuu Jacek Bartosiak lubi wojnę. Ja tam wolę bez wojny. Nie ma to jak przejąć kontrolę bo się wszystkim opłaca. Klasyczne Win-Win xDDD Ale rozumiem. Bezpieczeństwo przede wszystkim.

 • Roman Romulus
  Roman Romulus2 lat temu

  Wszystko fajnie, ale czy tam ktoś myśli choć odrobinę? Mikroport i kabel od słuchawek się chowa z tyłu, za plecami, a nie wiszą na panu Jacku te kable... no jak to wygląda?

 • aghrrrr

  aghrrrr

  2 lat temu

  przynajmniej dobrze go słychać, w odróżnieniu od pytań z sali...

 • Wymiana Opon Klimatyzacja
  Wymiana Opon Klimatyzacja2 lat temu

  Pan Jacek to klasa sama w sobie

 • abielasz1
  abielasz12 lat temu

  Geopolityczny bełkot !

 • N8FALKE1

  N8FALKE1

  2 lat temu

  AgEnt of ChAoS : ależ Szanowny Panie, jestem +/- w wieku Szanownego Pana Bartosiaka J. i powiem Panu z doświadczenia życiowego, że ten do którego się odnosisz to z j. polskiego zna prawdopodobnie tylko te dwa słowa, które napisał!

 • Kociewiak

  Kociewiak

  2 lat temu

  @abielasz1 No to słuchaj lepiej utopijnych wypowiedzi neomarksistowskich polityków w parlamencie UE.

 • Lucyferiusz Belzebubowicz

  Lucyferiusz Belzebubowicz

  2 lat temu

  Nie słuchaj, nie oglądaj

 • aghrrrr

  aghrrrr

  2 lat temu

  to trol, nie karmmy trola ;)

 • AgEnT Of ChAoS

  AgEnT Of ChAoS

  2 lat temu

  Nic z niego nie wyniosłeś? Może coś sie dowiedziałeś ciekawego?

 • Recpak
  Recpak2 lat temu

  Chciałoby się zostawić więcej niż jednego plusa

 • Tommy LobO
  Tommy LobO2 lat temu

  Tak, doktor Bartosiak radzi sobie lepiej ze sprzętem przy wykładach. Ale chciałem się zwrócić do wszystkich urzędów, uniwersytetów, ośrodków wykładowych, bibliotek i ludzi pracujących wokół doktora Jacka. TO CO WYCZYNIACIE Z DŹWIĘKIEM 🎤 TO JEST PO PROSTU SKANDAL❗️ PONOĆ JESTEŚMY KRAJEM NALEŻĄCYM JUŻ DO KRAJÓW WYSOKO ROZWINIĘTYCH. CZY WY LUDZIE JESTEŚCIE UPOŚLEDZENI❓ ILE LAT MOŻNA MÓWIĆ, PROSIĆ, ZWRACAĆ UWAGĘ NA TO, BY PRZYGOTOWAĆ ODPOWIEDNI SPRZĘT ❗️🎤❗️ CZY NIE MOŻNA W KRAJU TEJ WIELKOŚCI I TEJ POPULACJI ZNALEŚĆ LUDZI, KTÓRZY SIĘ NA TYM ZNAJĄ ! ZATRUDNIĆ DŹWIĘKOWCA ! EWENTUALNIE WYPOŻYCZYĆ SPRZĘT ! Typowe polskie dziadostwo. Już brak słów. Ile konferencji, wykładów było SPIERDOLONYCH przez dźwięk. Zajmujecie się geopolityką, chcecie zmienić Polskę i Polaków w ludzi myślących, znających realia świata, mechanizmy nim rządzące A NIE POTRAFICIE ZORGANIZOWAĆ SPOTKANIA Z DOBRYM NAGŁOŚNIENIEM I DŹWIĘKIEM DO NAGRANIA❗️ Jesteście gorsi niż wypadki kolumn z VIP’ami w IV RP ❗️ ŻAL DUPĘ ŚCISKA 💩💩💩

 • Slav Emperor

  Slav Emperor

  2 lat temu

  @Karol Kamiński Aula Uniwersytetu Jagiellońskiego to sala na kilkaset osób? Przepraszam, ale czy jest Pan upośledzony?

 • Pass alente

  Pass alente

  2 lat temu

  @Roman Romulus Dobra, my ciemniaki, zrozumielismy, przed nastepnym wykladem wezme rolke pianki, ktora mi zostala po panelach i okleje sciany i podloge.

 • GalzagGaming

  GalzagGaming

  2 lat temu

  @Tom Lob0 Zapłacisz za to? Możesz sobie kupić mikrofon ze wzmacniaczem, podpiąć do niego słuchawki i wtedy wszystko będzie doskonale słychać.

 • Roman Romulus

  Roman Romulus

  2 lat temu

  @karo K. A niech robią niech robią, tylko jest technologia i ma być Polska potęgą co nie, jak to Bartosiak gada? Ci studenci mają jak Wokulski handlować w Konstantynopolu, kapitał ma hulać, ma być Polska potęgą, a ta elita narodu już na studiach nie potrafi w XXI w dobrze zrobić głupiego AUDIO, choć wszystkie technologie ku temu potrzebna są tanie i powszechnie dostępne. Jak ten kapitał, naszych przyszłych "Wokulskich" z tej uczelni, będzie tak hulał po Konstantynopolu jak ten dźwięk to ja czarno widzę te nasze sny o potędze ; )

 • Karol Kamiński

  Karol Kamiński

  2 lat temu

  Po pierwsze, to było spotkanie "stacjonarne". Nikt nie obiecywał, że będzie video z tego spotkania. Zawsze mogliście założyć płaszcz, kupić bilet na autobus/pociąg i przyjechać do Krakowa, zająć miejsce w pierwszym rzędzie. Na miejscu było wszystko słychać dobrze. Gdyby nie te relacje z wykładów, często z kiepskim dźwiękiem to zasięg takiego wykładu i samego dr Bartosiaka byłby o wiele mniejszy. Po drugie, to wykład zorganizowany przez koło studenckie. W kołach studenckich działają amatorzy, takie jest założenie każdego koła studenckiego, aby poszerzać swoje doświadczenie, umiejętności i zainteresowania. Jako że to UJ to przypuszczam, że działają tam studenci dziennikarstwa, politologii, itp. Wymagacie od nich półprofesjonalnej znajomości obsługi nagłośnienia? Z całym szacunkiem dla kolegów z UJ, ale chyba się Panom coś pomyliło. Po trzecie, nie znacie szczegółów organizacyjnych spotkania, a już planujecie obrzucanie błotem "Studentów RP". Jak widzicie to nie studenci wrzucili to nagranie tylko dr Bartosiak. Więc kto jest w takim razie odpowiedzialny za jakość? Może to on wrzuca te nagrania, pomimo kiepskiej jakości, żeby dotrzeć do szerszego grona słuchaczy. Jeszcze raz powtarzam, na żywo wszystkie pytania było słychać. Staracie się swoimi "poradami" polepszyć tą sytuację, a brak u was jakiejkolwiek próby zrozumienia sytuacji. Gdyby faktycznie organizatorzy brali sobie do serca takie wskazówki "wujków dobra rada" to byście ani w internecie, ani na żywo nie widzieli takich wykładów, bo przecież lepiej nie robić jak się nie umie profesjonalnie.

 • Maciej Nowacki
  Maciej Nowacki2 lat temu

  Znowu etos morza i Gdyni, a jednocześnie nacisk na "Trójmorze" i Szlak Jedwabny, budowanie lotniska centralnego pod Łodzią. Chcesz obstawiać wszystkie kierunki? Rozproszyć kapitał? Budować utopie?

 • Antoni Dzihad

  Antoni Dzihad

  2 lat temu

  @Maciej Nowacki jedna z definicji ekonomii mówi o tym że jest ona próba zmierzenia się z problemem rzadkości. Czyli z krótką kołdra mamy do czynienia zawsze. Mamy zasoby a nie mamy przestrzeni, mamy przestrzeń a nie mamy potencjału demograficznego, mamy potencjał, a nie mamy technologii, mamy technologie a nie mamy struktur które mogą ją implementować, mamy struktury do wdrożenia technologii a brak nam zasobów. To jest dużo bardziej skomplikowane niż się wydaje.

 • rtre

  rtre

  2 lat temu

  Postawą jest zablokować pieniądze do wielkopolski. Dość już się nażarli. Polska wschodnia leży odłogiem.

 • Antoni Dzihad

  Antoni Dzihad

  2 lat temu

  @Maciej Nowacki upraszczajac...po pierwsze: jeśli planujesz jezhac na zakupy, ale za chwilę gwałtownie zmienia się pogoda i drzewo tarasuje drogę, to czy pomysł z zakupami można uznać za utopie? Po drugie: Inaczej postrzegał rzeczywistość która go otacza europejski wykształcony kupiec z np. XVIII wieku, a inaczej postrzega członek wspólnoty plemiennej z dzisiejszej Amazonii.

 • Maciej Nowacki

  Maciej Nowacki

  2 lat temu

  @aghrrrr A, słyszałeś o krótkiej kołdrze? Formujemy morze, powietrze czy drogi i koleje? To, że się uzupełnia to truizm. Chcesz być bogaty, zdrowy i piękny?

 • Maciej Nowacki

  Maciej Nowacki

  2 lat temu

  @Antoni Dzihad Nic nie rozumiem.

 • Tomasz Krasiński
  Tomasz Krasiński2 lat temu

  A jakie to działania może podjąć USA? Zwiera szeregi i chce przejść do ofensywy. Kto nie skumał i się nie załapał ten ma pecha. Proste. Ale teraz to już domkną system na amen. Muszą.

 • Lukasz Kaczmarzyk
  Lukasz Kaczmarzyk2 lat temu

  No wreszcie jest video

 • Aleksandra Chojnacka
  Aleksandra Chojnacka2 lat temu

  Dobrze, że JB ma lepszy mikrofon i dobrą dykcję, w przeciwieństwie do prowadzącego...

 • Adam Bury
  Adam Bury2 lat temu

  Ciekaw jestem jak duży wpływ na politykę naszego kraju będzie miał Pan Bartosiak ... i co im zrobimy jeśli zorientujemy się ,że nie załapali a chcą dalej mienić się elitami

 • Wiesław Łamaga

  Wiesław Łamaga

  2 lat temu

  ale jakos Warszawiakow przekonala wizja zbudowania lotniska w Berlinie

 • Wiesław Łamaga

  Wiesław Łamaga

  2 lat temu

  moim zdaniem taki na jaki mu zydzi pozwolą.

 • Rafal Szczerba

  Rafal Szczerba

  2 lat temu

  To nie Bartosiak zatrudnil sie w PiSie, ale ekipa PiSu zatrudnila Bartosiaka. I chwala im za to. Niby jak Bartosiak ma znalezc wspolny jezyk z politykami, ktorzy nie beda budowac w Polsce CPK, poniewaz w Berlinie juz sie lotnisko buduje? Platformersi nie potrzebuja bartosiakow, tylko zarzadzajacych masa upadlosciowa.

 • Rafal Szczerba

  Rafal Szczerba

  2 lat temu

  i mossad i cia rzadzi. nie trac czasu na tym kanale.

 • Antoni Dzihad

  Antoni Dzihad

  2 lat temu

  @Rafal Szczerba gry są czesciową odpowiedzią. Te rozgrywane przez doktora. Jest napisane "Nie samym chlebem żyje człowiek...". Pan Bartosiak to postać nietuzinkowa. Szczerze mu kibicuje w powodzeniu CPK. Jednocześnie z natury jestem nieufny, więc zobaczymy czy za słowami pójdą czyny.

 • Janusz Święch - Azja z Pasją
  Janusz Święch - Azja z Pasją2 lat temu

  Wspaniałe spotkanie. Mam książkę z dedykacją Doktora Bartosiaka.

 • DsMaSterPl
  DsMaSterPl2 lat temu

  Trzeci brązowy medal :)

 • jamatlak
  jamatlak2 lat temu

  drugi :)

 • Marcin Pietraszko
  Marcin Pietraszko2 lat temu

  Pierwszy

 • IMPERATOR37000

  IMPERATOR37000

  2 lat temu

  Do obrobienia mi kiełbaski.

Kolejny